• A- A A+
 • IN MEMORIAM

  Aktualizēts 26.05.2015 20:37

  13341-14746Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts paziņo sēru vēsti.
  2015. gada 23. maijā miris kādreizējais Daugavpils Pedagoģiskā institūta (DPI) Dabaszinātņu katedras vecākais pasniedzējs, izcilais ornitologs Ģirts Kasparsons (06.01.1933 – 23.05.2015)

  Ģirts Kasparsons beidza Latvijas Valsts Universitātes Bioloģijas fakultāti (1956) biologa – zoologa specialitātē un studēja LVU aspirantūrā (1963). Laika posmā no 1966. – 1970. gadam strādāja DPI Dabaszinātņu katedrā kā vecākais pasniedzējs. Vēlākos gados ir vadīja mūsu studentiem lauku prakses zooloģijā studiju bāzē “Ilgas”. Strādāja arī Rīgas zoodārzā, Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijā, Baltijas zivsaimniecības institūtā un citviet.

  Pētnieciskais darbs bija saistīts galvenokārt ar putniem, to migrāciju un ekoloģiju. Ģirts Kasparsons Ļatvijā pazīstams ne tikai kā zinātnieks – zoologs, bet arī kā liels Latvijas dabas popularizētājs sabiedrībā.

  DU rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis saka: “Ornitologs Ģirts Kasparsons bija ar neparastu dabas vērotāja talantu. Viņš bija ne tikai izcils ornitologs, bet viņš prata savus novērojumus un atklājumus parādīt sabiedrībai un mudināt cilvēkus pievērsties putnu vērošanai. Ģirts Kasparsons popularizēja arī DU studiju un pētniecības centra “Ilgas” dabas vērtības, iesaistot šī neparasti daudzveidīgā Latvijas dabas nogabala izpētē citus Latvijas zinātniekus”.

  Ģirta Kasparsona izvadīšana notiks trešdien, 27. maijā plkst. 10:00 Rīgas Krematorijas mazajā zālē.

  Daugavpils Universitāte izsaka līdzjūtību Ģirta Kasparsona tuviniekiem un visai Latvijas ornitologu un zoologu saimei.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!