• A- A A+
 • IN MEMORIAM

  Aktualizēts 04.01.2017 16:15

  Ojārs Bušs

  (28.04.1944. – 03.01.2017.)

  2017. gada 3. janvārī  mūžībā aizgājis izcilais latviešu valodnieks, Latvijas Universitātes  Latviešu valodas institūta vadošais pētnieks, LU docētājs un Daugavpils Universitātes Valodniecības promocijas padomes eksperts un zinātnisko konferenču dalībnieks dr. habil. philol. Ojārs Bušs (dz. 1944. gada 28. aprīlī).

  Ojārs Bušs ir pasaulē pazīstams onomasts, latviešu valodas leksikas pētnieks, somugrists, baltists,  arī poliglots un  valodniecības popularizētājs, vairāku zinātnisku grāmatu autors: Personvārdi, vietvārdi un citi vārdi: izpētes pakāpieni (2003), Latviešu valodas slenga vārdnīca (2006, kopā ar V. Ernstsoni), No ģermānismiem līdz superlatīvam (2008), No Abavas līdz Zilupei (2015, kopā ar L. Balodi); viens no Latvijas vietvārdu vārdnīcas vairāku sējumu autoriem un šīs vārdnīcas atbildīgais redaktors; daudzu jo daudzu (ap 500) zinātnisku un populārzinātnisku rakstu autors.

  Esam zaudējuši izcilu, darbīgu zinātnieku, kas uz intervētāja jautājumu “Cik grūti ir būt zinātniekam?”, atbildējis “Man nav grūti, tas ir modus vivendi – mans dzīvošanas veids.”

  Skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem un visiem, kuru atmiņās dzīvo Ojāra Buša darba veikums un izcilā personība.

  Atvadīšanās no Ojāra Buša  notiks piektdien, 6. janvārī plkst. 12.00 no Rīgas Pirmo Meža kapu kapličas.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!