• A- A A+
 • Humanitārās akadēmijas jauniešiem nodarbības dienvidu un ziemeļu kultūru krustpunktā

  Aktualizēts 28.04.2014 02:43

  Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) interešu izglītības skolasHumanitārā akadēmija jauniešiem (HAJ) aprīļa nodarbības bija akadēmijas jauniešu īpašā pasūtījuma īstenošana – iepazīšanās ar pretpoliem: šarmanto, niansēto, tradīcijām piesātināto dienvidvalsti Itāliju un majestātisko, skarbo, noslēpumaino ziemeļzemi Norvēģiju.

  DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras profesore, Dr. theol. Anita Stašulāneaicināja HAJ jauniešus neklātienes ceļojumā uz Itāliju, lai mācītu itāliešu sarunvalodas pamatus, apspriestu stereotipus par valsts iedzīvotāju dzīvesveidu, raksturu un temperamentu, kā arī iedvesmotu aizceļot uz šo kolorīto zemi. Prof. A. Stašulāne dalījās  pieredzē, kas gūta, ilgstoši dzīvojot un studējot Itālijā. Nodarbības laikā tika pārrunāti vairāki Itālijas vēstures, politikas un kultūras jautājumi. Tika atskaņota pazīstamā itāliešu dziedātāja Toto Cutugno dziesma L’Italiano, kurā ietverti Itāliju raksturojoši kultūrkodi. Profesore skaidroja jauniešiem dziesmas saturu, tad visi kopā ievingrinājās dziesmas izpildīšanā itāliski, pievēršot uzmanību izrunai un tekstam.

  11049-12236-nPēc aizraujošās nodarbības visi vienojās dziesmā, kuru tagad HAJ dalībnieki varēs dziedāt ne tikai ar izpratni par tās saturu, bet arī bez akcenta izrunājot vārdus, gluži kā īsti itālieši.

  Žurnāliste, fotogrāfe un sabiedriskā darbinieceDaiga Kalniņa ir viena no daudzajiem latviešiem, kurus fascinē Norvēģija un kas popularizē norvēģu kultūru Latvijā un Latvijas kultūru Norvēģijā. D. Kalniņa stāstīja par latviešu un norvēģu tautas tradīciju tipoloģiju, ilustrējot to ar pašas veidotu fotostāstu, kā arī emocionālo un sirsnīgo dziedājumu norvēģu valodā: norvēģu tautasdziesmu un E. Grīga Solveigas dziesmu. D. Kalniņa pievērsās Norvēģijas ainavas un cilvēku dzīvesveida savdabībai vēsturiskā griezumā. Jauniešiem tika mācīti funkcionāli un specifiski norvēģu valodas izteicieni, sniegtas zināšanas par nozīmīgākajiem mūsdienu Norvēģijas literātiem, kuru darbi tulkoti latviešu valodā.

  Abu lektoru aizraujošo un rūpīgi sagatavoto nodarbību noslēgumā HAJ vadītāja prof. Maija Burima aicināja jauniešus padomāt, vai viņos ir izveidojušās simpātijas pret dienvidnieku vai ziemeļnieku mentalitāti.

  Noslēdzošā HAJ nodarbība notiks 2014. gada 10. maijā, kad tiks izsniegti sertifikāti par 2013./2014. studiju gadu.
  5696-6318-s
  Papildu infromācija:

  Maija Burima
  e-pasts: maija.burima@du.lv
  Eva Kasparenoka
  e-pasts: eva.kasparenoka@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!