• A- A A+
 • “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” dalībnieki iepazīst atdzejas mākslu un ķīniešu valodu

  Aktualizēts 18.12.2014 12:57

  2014. gada 13. decembrī “Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” notika 3. nodarbību cikls. 1. nodarbību “Tulkojuma robežas” vadīja Latvijā plaši pazīstamais literāts un atdzejotājsGuntars Godiņš. 2. nodarbībā jauniešiem tika piedāvāta Svešvalodu centra vieslektoresShuang Zhang interaktīvā lekcija “Ievads Ķīnas valstsmācībā un ķīniešu sarunvalodas pamati”.

  Aizraujošajā lekcijā par tulkojuma robežām Latvijā plaši pazīstamais literāts un atdzejotājs Guntars Godiņš jauniešiem atklāja mazāk zināmus literārā tulkojuma aspektus, iepazīstinot auditoriju ar dzejas un atdzejas procesa savdabību un Ziemeļvalstu mūsdienu literatūras pārstāvju daiļradi, kas skolu programmu apguvē izpaliek. G. Godiņš, stāstot par dzejas daudzšķautņainību un savu pieredzi atdzejā, arī pats lasīja dažādu autoru dzeju, tādējādi demonstrējot mūsdienu literatūras tendences un izkristalizējot literāros procesus dažādās valstīs. Jauniešus sajūsmināja emocionālais stāstījums par dzeju, kuras savdabību tulkojumā, kā atzina G. Godiņš, ne vienmēr ir iespējams saglabāt. Pēc lekcijas jaunieši uzdeva daudz jautājumu, kas izvērtās plašās diskusijās. Vairāki jaunieši izteica vēlmi kļūt par tulkotāju,  specializējoties atdzejošanā.

  Otrajā nodarbībā – “Ievads Ķīnas valstsmācībā un ķīniešu sarunvalodas pamati” – Svešvalodu centra vieslektore Shuang Zhang sniedza plašu ieskatu Ķīnas kultūrā un tradīcījās, kā arī valodas jautājumos. HAJ jaunieši vienas nodarbības laikā apguva ļoti daudz – sākot ar ķīniešu valodas fonētiku un funkcionālajām frāzēm, beidzot ar Ķīnas tautas nacionālajām īpatnībām. Shuang Zhang atraktīvā veidā iesaistīja jauniešus nodarbības gaitā un uzdāvināja viņiem pastkartes ar Ķīnas tematiku. Jauniešus iedvesmoja vieslektores stāstījums, daudzi izteica vēlmi apmeklēt Daugavpils Universitātē organizētos ķīniešu valodas kursus.

  HAJ organizatori novēl visiem jauniešiem skaistu Ziemassvētku brīnuma un Jaunā gada līksmības laiku, un gaida uz nākamo nodarbību ciklu jau 2015. gadā. Tiksimies 10. janvārī!

  FOTO GALERIJA

  Jauniešu interešu izglītības skola Humanitārā akadēmija jauniešiem Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau piekto gadu. Humanitārā akadēmija jauniešiem ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm. Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  HAJ darbību atbalsta:

  5696-6318-m

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!