• A- A A+
 • “Humanitārā akadēmija jauniešiem” uzsāk 7. studiju gadu

  Aktualizēts 17.10.2016 16:55

  Jau septīto gadu Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārā fakultāte (HF) realizē interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) nodarbību programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” ar mērķi rosināt jauniešos interesi par humanitāro jomu un popularizēt humanitāro zinātņu studijas.

  2016. gada 8. oktobrī notika HAJ 7. studiju gada atklāšana un nodarbības. Šogad HAJ pieteikušies jau 115 jaunieši no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Ludzas, Krāslavas, Līvāniem, Preiļiem, Ilūkstes, Špoģiem, Sventes, Vārkavas un Bebrenes. Iepriecina fakts, ka pēc pirmās nodarbības jaunieši joprojām interesējas par iespēju pieteikties HAJ.

  Tradicionāli katra HAJ studiju gada sākumā jauniešus uzrunā HAJ aizbildnis, izcilais režisors, aktieris un scenārists, LZA Goda loceklis, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Streičs. Šī studija gada emocionālajos un iedvesmojošajos ceļa vārdos Jānis Streičs akcentēja, ka pēckara laiks, kad viņš kā jaunietis devās ‘lielajā dzīvē’, bijis daudz vieglāks nekā mūsdienu jauniešu situācija ar daudzajām izvēlēm, starp kurām jāatrod sev piemērotākais ceļš. Viņš novēlēja jauniešiem neapjukt vilinošajos globālā tīmekļa labirintos, mudināja nekļūt paviršiem, nedzīvot virtuālajā pasaulē, pilnveidoties dažādās jomās un vairāk laika veltīt komunikācijai ar līdzcilvēkiem.

  HAJ jauniešus uzrunāja arī akadēmijas vadītāja prof. Maija Burima, aicinot akadēmijas ietvaros iepazīt dažādas valodas un izvērtēt valodu zināšanas kā instrumentu tālākai karjeras veidošanai, kā arī mudināja lasīt, interesēties par kultūru un vēsturi, lai pilnveidotu savu valodu un erudīciju.

  Pirmo HAJ nodarbību ar intriģējošo nosaukumu Homo locum ornat vadīja DU HF Mutvārdu vēstures centra krājuma glabātāja Maija Grizāne, kas lekcijas un grupu darba laikā sniedza jauniešiem vēstures zināšanas par mazāk zināmiem vēstures jautājumiem. M. Grizāne jauniešiem saistošā veidā veiksmīgi demonstrēja vēstures zinātnes nozīmību un sasaisti ar citām jomām – kultūru, arhitektūru, sociopolitiku un ekonomiku. Nodarbības noslēgumā jaunieši atzina, ka viņus uzrunāja lektores mūsdienīgā pieeja, un vēsture tika iepazīta kā aizraujoša zinātnes nozare.

  Otro nodarbību – „Humanitāro zinātņu izaicinājumi” vadīja DU Humanitārās fakultātes dekāne, prof. Maija Burima, HAJ un DU HF absolvente Liene Radiņa, HAJ absolventes un DU HF studējošās Ilona Anaņko, Santa Trokša-Traško un HF studējošā Laura Šterna.

  Maija Burima prezentēja DU HF studiju un ārpusstudiju iespējas, kas pieejamas ikvienam DU HF studējošajam: līdzdalība projektos, brīvprātīgais darbs, pieredze dažādu zinātnisku pasākumu organizēšanā. Prezentāciju papildināja DU HF studējošo stāstījumi par savu pieredzi un karjeras izaugsmi. HF studentes un absolventes iepazīstināja hajiešus ar ERASMUS+ programmas piedāvājumu, mobilitātes iespējām citu programmu projektu ietvaros un citām saistošām aktivitātēm, kas veicina studējošo izaugsmi. Nodarbībā tika akcentēta DU HF pastāvošā individuālā pieeja un ģimeniskā gaisotne, kas paver iespējas radošāk apgūt studiju materiālu un jebkurā laikā saņemt mācībspēku konsultācijas. Nodarbības noslēgumā tika demonstrēts DU HF izlaiduma video, pēc kura noskatīšanās HAJ jaunieši ieguva priekšstatu par studējošajiem labvēlīgo un sirsnīgo atmosfēru HF.

  Nākamā HAJ nodarbība – 2016. gada 12. novembrī. Uz drīzu tikšanos!

  2016./2017. studiju gada nodarbību grafiks – šeit

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.
  Kopumā pirmo 6 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 642 jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 354 jaunieši.

  „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

  ala     alakf

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!