• A- A A+
 • “Humanitārā akadēmija jauniešiem” uzsāk 5. darba sezonu

  Aktualizēts 14.10.2014 23:13

  2014. gada 11. oktobrī, Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Interešu izglītības skola “Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) uzsāka jau piekto mācību gadu. Studijām akadēmijā šogad pieteikušies 98 jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem: Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes, Preiļiem, Viļāniem, Vārkavas, Aknīstes, Ilūkstes, Špoģiem, Sventes un Vaboles.

  HAJ jauno nodarbību cēlienu aizsāka akadēmijas vadītāja, profesore Maija Burima, novēlot jauniešiem gūt jaunas zināšanas un spicēt savu intelektu. Turpinājumā norisinājās nodarbības. Tās vadīja HAJ aizbildnis režisors, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Jānis Streičs un DU Humanitārās fakultātes prodekāne, Komparatīvistikas institūta asociētā profesore Elīna Vasiļjeva.

  Jānis Streičs HAJ dalībniekiem piedāvāja lekciju “Kā kultūra izglāba Latviju: atskats uz okupācijas laika mākslinieku veikumu”. Tajā jauniešiem tika atklātas dažādu Padomju Latvijas kultūras darbinieku dzīvesstāstu epizodes, izklāstīta tā laika pastāvošās varas un ideoloģijas ietekme uz sabiedriskiem un vēsturiskiem procesiem, kā arī kultūras, mākslas, literatūras un citu cilvēka garīgo vērtību pasaulei svarīgu jomu darbības principi PSRS laikā. Pēc J. Streiča lekcijas jaunieši dalījās savās pārdomās par dzirdēto un saprasto, uzdeva jautājumus, paužot erudīciju un ieinteresētību par lekcijā dzirdēto.

  Otrā nodarbība – “Starpkultūru attiecības: izaicinājumi, stereotipi, pārpratumi” asoc. prof. Elīnas Vasiļjevas vadībā notika interaktīvā formātā un radošā gaisotnē. Pēc starpkultūru attiecību teorētiskā materiāla izklāsta un dažām intelektuālām provokācijām E. Vasiļjeva piedāvāja aizraujošu grupu darbu, mudinot jauniešus izmantot starpkultūru komunikatīvos paņēmienus praksē. Varēja novērot, ka šo aktivitāšu laikā jaunieši pielietoja iepriekš dzirdēto teorētisko materiālu, iepazinās un iemācījās sadarboties.

  Jauniešu interešu izglītības skola Humanitārā akadēmija jauniešiem Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau piekto gadu. Līdz šim HAJ ir apmācīti 464 jaunieši, sertifikāti par vairāk kā 50 % apmeklētu nodarbību izsniegti 259 jauniešiem, par DU studentiem kļuvuši 39 HAJ absolventi. Humanitārā akadēmija jauniešiem ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

      HAJ nodarbību plāns
  2014./ 2015. studiju gadā

  11.10.2014.

  15.11.2014.

  13.12.2014.

  10.01.2015.

  14.02.2015.

  14.03.2015.

  11.04.2015.

  09.05.2015.

   

  FOTO GALERIJA

  Papildu informācija:

  t.: 654 24238, 27199046

  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  HAJ atbalsta:

  Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonds

  5696-6318-m

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!