• A- A A+
 • “Humanitārā akadēmija jauniešiem” sāk savu jauno darba sezonu!

  Aktualizēts 12.10.2012 23:40

  Sestdien, 13. oktobrī, ar pirmajām nodarbībām 2012./ 2013. studiju gadā, savu jauno darba sezonu uzsāk Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ).

  Pirmo nodarbību, kas sāksies plkst. 11:30 (Vienības ielā 13 – 310. audit.) ar priekšlasījumu atklās Latgales izcelsmes mākslas grands Jāzeps Pīgoznis, vairāk nekā 25 personālizstāžu autors, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (HAJ aizbildņa J. Streiča lekcija, kas bija paredzēta, tiek pārcelta uz janvāri). Otrajā nodarbībā dialogu par aktuāliem kultūrkomunikācijas un literatūras jautājumiem risinās Latvijā populārā rakstniece Maira Asare un Latvijas krievu literāts, Prozas lasījumu – 2010 laureāts Sergejs Moreino. Uz tikšanos ar HAJ dalībniekiem ieradīsies arī Daugavpils Universitātē studējošie apmaiņas studenti no ārvalstīm.

  Jauniešu interešu izglītības skola Humanitārā akadēmija jauniešiem Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. Humanitārā akadēmija jauniešiem aicina uz aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēnus, arodskolu audzēkņus un citus jauniešus, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildus punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Interešu izglītības skolas Humanitārā akadēmija jauniešiem realizē trīsgadīgu programmu„Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei”. Tās mērķis – raisīt jauniešos interesi par literatūras, valodniecības, svešvalodu, teātra, kino, tēlotājmākslas, reliģijas, folkloras un citām kultūras un mākslas jomām, motivēt jauniešus humanitāro jomu izvēlei nākotnes studijām, kā arī veidot noturīgu interesi par izglītības iespējām Latvijā un Latvijai, lai mazinātu strauji augošo tendenci Latvijas jauniešiem masveidīgi aizbraukt studēt uz ārvalstu izglītības iestādēm. Humanitārā akadēmija jauniešiem palīdz Latvijas jaunatnei attīstīt sevi, lai Latvijas jaunieši intelektuāli būtu pasaules attīstītāko valstu jauniešu līmenī, kā arī pilnīgāk apzinātos savas nacionālās un valstiskās identitātes savdabību. Tā ir pirmā šāda veida izglītojošā institūcija Latvijā. Šādas skolas izveide Latgalē ir īpaši nepieciešama, jo reģiona marginālais statuss mūsdienu Latvijas sociālekonomiskajā situācijā proporcionāli paredz daudz mazāk iespēju jauniešiem iegūt neformālu izglītību un priekšstatu par akadēmisko izglītību nekā citu Latvijas reģionu un, jo īpaši, galvaspilsētas jauniešiem. Vienlaikus skola ir iespēja citu reģionu jauniešiem atbraukt uz Latgali, iepazīties ar novada jauniešiem un lekcijās, radošajās darbnīcās, praktikumos izzināt novada specifiku, kā arī dažādu novadu Latvijas jauniešiem kopīgi gūt zināšanas par Latvijas kultūru, mākslu, literatūru.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji. Akadēmijas darbu vada DU profesore, Dr. filol. Maija Burima.

  HAJ darbību atbalsta:

  5598-6204-s 5696-6318-s

  Papildus informācija:
  prof. Maija Burima
  HAJ vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!