• A- A A+
 • „Humanitārā akadēmija jauniešiem” noslēgusi 10.sezonu

  Aktualizēts 02.07.2020 10:56

  2020. gada 16. maijā, izmantojot video konferenču rīku ZOOM, notika „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) 2019./2020. studiju gada sestā pulcēšanās.

  Pirmo nodarbību „F. G. Lorkas varoņu dzīves likstas. Liktenis un brīvība / Los trágicos vaivenes de la vida de los personajes de F. G. Lorca. Destino y libertad” vadīja DU HF Svešvalodu katedras lektore, Mg. philol. Valentīna Baranovska. Nodarbības vadītāja pastāstīja par spāņu rakstnieka, dzejnieka uz dramaturga Federiko Garsijas Lorkas (Federico García Lorca) dzīvesgājumu, nozīmīgākajiem dzejas un dramaturģijas darbiem. Jaunieši uzzināja par F. Garsijas Lorkas dzejdarbu, piemēram, Impresiones y paisajes („Impresijas un ainavas”), Libro de poemas („Dzejoļu grāmata”), Primer romancero gitano („Čigānu romances”), Sonetos del amor oscuro  („Tumšās mīlas soneti”) un lugu, piemēram, El maleficio de la mariposa  („Tauriņa lāsts”), Bodas de sangre  („Asinskāzas”) motīviem un tēmām. HAJ dalībniekiem bija iespēja izmēģināt lasīt dzejoļus spāņu valodā. V. Baranovska sniedza ieskatu spāņu dejas flamenko vēsturē un  specifikā.

  Otro nodarbību „Deutsch nach Englisch” vadīja DU HF Svešvalodu katedras Reģionālā Vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra (RVTC) vadītāja Mg. philol. Marina Rumjanceva. Nodarbības vadītāja pastāstīja par RVTC darbību un realizētajām aktivitātēm. M. Rumjanceva salīdzināja vācu valodu ar angļu valodu, parādot abu valodu līdzību. Ar dažādiem interaktīviem uzdevumiem jaunieši iemācījās pieklājības un saziņas frāzes, krāsu un ķermeņa daļu nosaukumus vāciski.

  2020. gada 20. jūnijā plkst. 10.00, izmantojot video konferenču rīku ZOOM, notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 2019./2020. studiju gada izlaidums.

  Pasākumā piedalījās HAJ aizbildnis, populārais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa komandieris, LZA Goda loceklis, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs, HAJ vadītāja, DU studiju prorektore, akadēmiķe, profesore, Dr. philol. Maija Burima un DU HF prodekāne, docente, Dr.philol. Ingrīda Kupšāne.

  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” vadītāja profesore Maija Burima apkopoja gada laikā iegūtās zināšanas un to izmantošanas iespējas. Jānis Streičs novēlēja jauniešiem interesi par humanitārajām zinātnēm padarīt par sirdslietu un mūsdienu mainīgajā un neprognozējamajā pasaulē nenovirzīties no pareizā ceļa, kā arī aicināja turpināt HAJ relizēšanu. Ingrīda Kupšāne informēja par DU HF studiju iespējām un aicināja jauniešus studēt humanitārās zinātnes.

  2019./2020. studiju gadā HAJ bija pieteikušies 69 skolēni no Daugavpils, Ilūkstes, Viļāniem, Krāslavas, Jēkabpils, Preiļiem, Sventes, Rēzeknes. Sertifikātus par vismaz 50% nodarbību apmeklēšanu saņēma 38 jaunieši.

  HAJ vadītāja akadēmiķe, profesore Maija Burima ir pateicīga visiem HF docētājiem un vieslektoriem, kas lasīja lekcijas un vadīja nodarbības jauniešiem. Kopā mēs popularizējam humanitārās zināšanas, tādējādi piesaistot potenciālos studentus HF studiju programmām.

  10 gadu laikā HAJ pieteikušies 1013 jaunieši, bet sertifikātu par vismaz 50% nodarbību apmeklēšanu saņēma 540 jaunieši.

  Uz tikšanos rudenī DU studentu vai HAJ 11. darbības gada klausītāju statusā! Pieteikšanās sāksies 2020. gada septembrī. Informācija par pieteikšanos būs pieejama DU mājas lapā un interneta vietnē Facebook, kā arī „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” un DU HF lapā Facebook.

  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” izlaiduma prezentācija

  Fotogalerija

  Papildu informācija:
  t.: 22142679
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Aprīlis >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!