• A- A A+
 • „Humanitārā akadēmija jauniešiem” noslēdz 7. sezonu

  Aktualizēts 17.05.2017 12:20

  2017. gada 13. maijā notika 2016./2017. studiju gada jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) noslēdzošās nodarbības un 7. sezonas izlaidums.

  Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta direktora p.i., Latviešu literatūras un kultūras katedras profesore, Dr. theol. Anita Stašulāne nodarbībā „Itāliešu valoda un kultūra” aicināja HAJ jauniešus neklātienes ceļojumā uz Itāliju, lai mācītu itāliešu sarunvalodas pamatus, apspriestu stereotipus par valsts iedzīvotāju dzīvesveidu un mentalitāti, kā arī iedvesmotu aizceļot uz šo kolorīto zemi. Nodarbībā tika atskaņota pazīstamā itāliešu dziedātāja Toto Cutugno dziesma „L’Italiano”, kurā ietverti Itāliju raksturojoši kultūrkodi. Profesore skaidroja jauniešiem dziesmas saturu, tad visi kopā ievingrinājās dziesmas izpildīšanā itāliski, pievēršot uzmanību izrunai un tekstam. Nodarbības noslēgumā HAJ dalībnieki nodziedāja dziesmu ne tikai ar izpratni par tās saturu, bet arī bez akcenta izrunājot vārdus, gluži kā īsti itālieši.

  Otrajā nodarbībā „Dokumentālā literatūra un Latvijas realitātes” populārais rakstnieks un publicists Rimants Ziedonis stāstīja par inspirācijām, ko radošajam procesam guvis, apmeklējot dažādas Latvijas pierobežas vietas. Nodarbības vadītājs iepazīstināja jauniešus ar preses valodas specifiku un tendencēm auditorijas piesaistē, skaidroja publicistikas un daiļliteratūras rakstniecības atšķirības, pievēršoties izklāstam par dokumentālo literatūru. Rakstnieka stāstījumu papildināja vizuālais materiāls, caur kuru tika akcentētas Latvijas dabas un kultūras bagātības un unikalitāte, kā arī Latvijas iedzīvotāju dažādie paradumi atsevišķos novados. Nobeigumā jaunieši rakstniekam jautāja par viņa mīļāko vietu Latvijā, uz ko R. Ziedonis nespēja viennozīmīgi atbildēt un atzina, ka viņu ļoti iedvesmo Īdeņas zvejniekciems un Ragaciema kāpas.

  Pēc nodarbībām noritēja HAJ izlaidums un sertifikātu izsniegšana. Šogad HAJ bija pieteikušies 118 jaunieši no 12 Austrumlatvijas pilsētām un novadiem, un kopumā HAJ 7. sezonas noslēgumā par vismaz 50% lekciju apmeklējumu studiju gada laikā sertifikātus saņēma 58 jaunieši.

  Anketās par HAJ iespaidiem 8 no akadēmijas beidzējiem, kas ir 12. klases skolēni, norādīja, ka plāno studēt DU Humanitārajā fakultātē. Daudzi 10. un 11. klases jaunieši plāno apmeklēt akadēmiju arī nākamgad.

  Nodarbību noslēgumā aizpildītajās anketās par HAJ darba vērtējumu izteiktie viedokļi liecina, ka akadēmijas dalībnieki gada laikā sajutās kā DU studenti. Jaunieši raksta, ka „patika iepazīt tuvāk universitāti un studentu dzīvi”; „visvairāk patika citu valstu un valodu lekcijas”; „bija vērtīgi iepazīt DU studentu pieredzi ERASMUS+”; „HAJ es ieguvu iedvesmu mācīties”; „ļoti labi bija atrasties nepiespiestā, brīvā gaisotnē”; „mans spilgtākais iespaids akadēmijā ir interesantās, unikālās lekcijas, kuras ietvēra dažādas kultūras, dziesmas, filmas, fotogrāfijas, pavēra jaunas iespējas turpmākajai nākotnei”; „pēc katras nodarbības palielinājās vēlme iestāties DU”.

  Daudz atzinības vārdu veltīts pasniedzēju darbam: „spilgtākās nodarbības – par Latvijas kino, zviedru mūziku un vācu valodu”; „visvairāk patika ķīniešu valodas nodarbība”; „ļoti patika iespēja tulkot kabīnēs un runāt svešvalodās”; „ļoti iedvesmoja tikšanās ar rakstniekiem Rimantu Ziedoni, Valentīnu Lukaševiču, HAJ aizbildi Jāni Streiču un svešvalodu pasniedzējiem”.

  Anketās uzskaitīti HAJ jauniešu ieteikumi un novēlējumi: „vēlu optimismu, motivāciju un spēku turpināt organizēt HAJ”; „esiet tikpat pozitīvi un aizraujoši”; „vēlētos vairāk praktisku uzdevumu”; „turpiniet arī turpmāk paplašināt citu cilvēku kultūras horizontus”; „gribu apgūt vairāk svešvalodu gramatiku”; „lai katrā lekcijā visa auditorija būtu pilna ne tikai ar studentiem/skolēniem, bet arī ar viņu smaidiem”.

  HAJ vadītāja profesore Maija Burima ir pateicīga visiem HF docētājiem un vieslektoriem, kas lasīja lekcijas un vadīja nodarbības jauniešiem. Kopā mēs popularizējam humanitārās zināšanas un piesaistām potenciālos studentus HF studiju programmām. Lielu atbalstu HAJ nodarbību norisē sniedza tās koordinatore Eva Kasparenoka un HF brīvprātīgie studenti.

  HAJ programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” finansiāli atbalstīja Amerikas Latviešu apvienības Kultūras Fonds.

  „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības skola humanitāro zinātņu jomā. To apmeklējot, jauniešiem ir iespēja piedalīties dzimtajai valodai, svešvalodām un kultūras jautājumiem veltītās lekcijās un saprast, vai viņiem ir saistoši studēt humanitārās zinātnes. Pēc šīs skolas programmas absolvēšanas (tā paredzēta 1–3 gadiem) studiju virziena programmās iestāsies motivēti studenti, kas ir izvērtējuši virzienā apgūstamo priekšmetu atbilstību savām interesēm un nākotnes profesijai. HAJ absolventi parasti nenonāk līdz DU HF studējošo atbirumam.

  Uz tikšanos rudenī DU studentu vai HAJ 8. darbības gada klausītāju statusā!

  FOTOGALERIJA


  HAJ darbību atbalsta:

      

  Papildu informācija:

  tālr.: 654 24238, 27199046

  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!