• A- A A+
 • HSZI Kultūras pētījumu centra pētnieki vada prāta spēli “Trāpi simtniekā!” Latgales skolās

  Aktualizēts 20.12.2018 15:05

  2018, gada pēdējās divas prāta spēles “Trāpi simtniekā!” tika vadītas Riebiņu vidusskolā 30. novembrī un Špoģu vidusskolā 14. decembrī. Prāta spēles mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas valsti un tās kultūras vērtībām, attīstīt kritisko domāšanu un spēju sadarboties komandā. Prāta spēli organizē Daugavpils Universitātes (DU) Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (HSZI) Kultūras pētījumu centra pētnieki Dr. philol. Žans Badins, Dr. philol. Alīna Romanovska un Dr. philol. Ilze Kačāne sadarbībā ar biedrību “Kultūras artefakts”.

  Riebiņu vidusskolā tika novadītas divas prāta spēles, kurās iesaistījās 9.–12. klašu skolēni. Spēles laikā valdīja pozitīva atmosfēra, par ko rūpējās spēles vadītāji. Skolēni ne tikai kļuva zinošāki, bet arī mācījās sadarboties. Gatavojoties spēlei, Špoģu vidusskolā tika izveidotas desmit komandas divās grupās: 9.–10. klases un 11.–12. klases. Īpaši aizraujoši bija jautājumi, kuros atbildes ir ietvertas to saturā, kas liek attīstīt skolēniem uzmanību un intuīciju. Interesi izraisīja arī jautājumi par Latvijas zīmoliem. Prāta spēle vairoja visu spēles dalībnieku spēju saklausīt, sistematizēt un atlasīt informāciju, atšifrēt pareizo atbildi, paļaujoties ne tikai uz savām zināšanām, bet arī intuīciju un loģiku. Spēles dalībnieki un skolotāji pateicās par saturiski bagāto un tehniski labi organizēto prāta spēli.

  Prāta spēles Latvijas skolās notiek iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, kas ir kompleksa, starpdisciplināra programma un tika veidota ar mērķi stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma un valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību.

  Nākamā prāta  spēle notiks Ikšķiles vidusskolā 2019. gada 17. janvārī.

  Sīkāk par prāta spēli Riebiņu vidusskolā ŠEIT

  Sīkāk par prāta spēli Špoģu vidusskolā ŠEIT

  Papildu informācija:
  HSZI Kultūras pētījumu centrs
  e-pasts: kpc@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!