• A- A A+
 • HSZI Kultūras pētījumu centra pētnieki iesaistījās Izglītības attīstības centra projektā “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ”

  Aktualizēts 04.09.2019 16:13

  2019.gada 13. augustā Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (HSZI) Kultūras pētījumu centra (KPC) pētnieki Dr. philol. Žans Badins, Dr. philol. Ilze Kačāne un Dr. philol. Alīna Romanovska piedalījās Izglītības attīstības centra (IAC) rīkotajā Vasaras skolā Ratniekos, kas tika organizēta Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ” (Living, learning and working TOGETHER) ietvaros. Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā.

  Projekta mērķis ir sniegt jauniešiem un pedagogiem no dažādām Latvijas skolām daudzveidīgas iespējas iesaistīties interaktīvās darbībās, lai papildinātu zināšanas un izpratni par Latviju Eiropas un globālo vērtību kontekstā. Vasaras skolā, kas bija projekta plašākā projekta aktivitāte un notika 2019. gada 12.–15. augustā Ratniekos, piedalījās Latvijas skolu komandu dalībnieki (izglītotāji un jaunieši) un tālākizglītotāji, lai pilnveidotu  personīgās un profesionālās kompetences.

  HSZI KPC pētnieki sadarbībā ar biedrību “Kultūras artefakts” visiem Vasaras skolas dalībniekiem vadīja lekciju “Prāta spēles nozīme dzīvei un darba tirgum nepieciešamo prasmju apguvē” un prāta spēli ”Trāpi simtniekā!”, kas ir kompleksa un starpdisciplināra aktivitāte un tika veidota ar mērķi stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību. 2018./2019. mācību gadā prāta spēlē “Trāpi simtniekā!” piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas skolēnu.

  Izglītības un jauniešu projekta vadītāja un Programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna pateicās spēles vadītājiem par viņu lielisko pienesumu IAC Vasaras skolai un visām Latvijas skolām, kurās tika rīkota prāta spēle programmas “Latvijas skola soma” ietvaros pagājušajā mācību gadā.

  Sīkāk par projektu “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ”  http://iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page/

   

  Papildu informācija:

  HSZI Kultūras pētījumu centra vadītāja p.i

  Ilze Kačāne

  e-pasts: kpc@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Februāris >
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!