• A- A A+
 • HSZI KULTŪRAS PĒTĪJUMU CENTRA PĒTNIECE OKSANA KOVZELE TIKĀS AR KRUĶU SĀKUMSKOLAS SKOLĒNIEM

  Aktualizēts 13.05.2019 10:20

  2019. gada 9. maijā Eiropas Komisijas pārstāvniecības rīkotās akcijas „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2019” ietvaros ERAF līdzfinansētā projekta „Svētku kultūras transformācijas pierobežā: Latgales un Pleskavas reģiona piemērs” (vienošanās  Nr. 1.1.1.2/16/I/001; pieteikuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/109) pētniece Oksana Kovzele apmeklēja Kruķu sākumskolu.

  Akcijas mērķis ir sniegt jauniešiem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar Eiropas lietu ekspertiem – cilvēkiem, kuru darba pienākumi ir saistīti ar dažādām Eiropas Savienības darbības jomām un aktuālajiem notikumiem. Kā Eiropas lietu eksperts akcijā  „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti” var iesaistīties ikviens, kurš savā ikdienā saskaras ar Eiropas Savienības tematiku, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, valsts vai pašvaldības iestādēs, vai nevalstiskajā sektorā. Eksperta pieredze Eiropas lietās var būt ne tikai politisko jautājumu ziņā, bet arī savā konkrētajā darba jomā pārstāvot Latvijas intereses Eiropas Savienībā, tai skaitā sadarbojoties ar citu ES valstu partneriem vai īstenojot ES finansētus projektus.

  Akcijas ietvaros O. Kovzele tikās ar Kruķu sākumskolas pedagogiem un skolēniem un novadīja nodarbību, kuras laikā iepazīstināja bērnus ar savas profesijas un darba vietas specifiku, pastāstīja par ES un sava projekta aktualitātēm, kā arī piedāvāja divas svētku tematikai veltītas interaktīvas spēles – “Svētki pasaules multiplikācijā” un “Atrod lieko!”. Skolēni uzzināja daudz jauna par pētnieka darbu un Daugavpils Universitātes studiju iespējām, noklausījās īsu prezentāciju par ES vēsturi un Latvijas pieredzi tajā, noskaidroja, ko ES piedāvā tieši jauniešiem un ko dod dalība Eiroparlamenta vēlēšanās. Skolēni aktīvi iesaistījās spēlēs un demonstrēja izcilas zināšanas par dzimtā reģiona svētku kultūru.

  Vizītes uz skolām ir viens no pasākumiem, kas paredzēts PostDoc programmas publicitātes aktivitātēs. Pirms tam O. Kovzele iesaistījās Daugavpils Universitātes rīkotajā “Zinātnieku naktī – 2017” un “Eiropas Zinātnieku naktī – 2018”.

  Papildu informācija:
  HSZI Kultūras pētījumu centrs
  oksana.kovzele@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!