• A- A A+
 • HF studenti un docētāji apmeklē Stokholmu

  Aktualizēts 13.06.2019 14:29

  Ar Zviedrijas institūta (Svenska institutet) finansiālo atbalstu astoņiem Daugavpils Universitātes (DU) bakalaura programmas “Filoloģija (angļu/latviešu/krievu filoloģija ar zviedru valodu)” studējošajiem, kā arī diviem docētājiem tika piešķirta mobilitātes stipendija, kas tika izmantota kopīgam braucienam uz Stokholmu ar mērķi veicināt akadēmisko zināšanu papildināšanu un iepazīties ar Zviedrijas kultūrvidi. Brauciens norisinājās no 2019. gada 30. maija līdz 2. jūnijam.

  Ceturtdien, 30. maijā, visi desmit stipendiju saņēmušie aplūkoja Gamla Stan jeb Stokholmas vecpilsētu, kurā atrodas Stokholmas šaurākā iela – Mortena Trociga ielu (Mårten Trotzigs Gränd), kas ir tikai 90 centimetrus plata. Bija brāzmains vējš un lija lietus, taču devāmies arī uz augstāko punktu centrālajā Stokholmā, baudot skatu.

  Piektdien, 31. maijā, devāmies ekskursijā uz Stokholmas Karalisko pili (Kungliga slotten), kas ir lielākā Eiropas joprojām darbojošās pils un Zviedrijas monarhu rezidence. Izstaigājuši pili, aplūkojuši tās dārgumu glabātavu, karaliskos apartamentus un viesu apartamentus, kur nakšņojuši arī Guntis Ulmanis ar kundzi Ainu, devāmies uz braucienu ar kuģīti gides pavadībā. Varējām ne tikai vērot apkārt esošās dabas ainavas, bet arī klausīties gides komentāros un faktos par Stokholmu. Pēcpusdienā devāmies uz Gröna Lund atrakciju parku, kas ir vecākais atrakciju parks Zviedrijā (atklāts jau 1883. gadā) un atrodas Jūrgordenā – salā netālu no Stokholmas centra. Atrakciju parks pārsteidza ar dažādiem amerikāņu kalniņiem un dažāda veida ātrām, kā arī nedaudz mierīgākām atrakcijām, kuras katrs varēja izmēģināt pēc savas patikas un drosmes. Tajā pašā laikā atrakciju parkā norisinājās arī The Smashing Pumpkins koncerts, piešķirot tam vēl līksmāku atmosfēru.

  Sestdien, 1. jūnijā, devāmies uz Vāsas muzeju (Vasamuseet), kur iespējams apskatīt karaliskā karakuģa “Vasa” vraku. 17. gadsimtā celtais karakuģu flagmanis, izbraucis tikai nedaudz vairāk kā kilometru no kuģubūves, visiem par lielu pārsteigumu nogrima turpat Stokholmas ostā. Muzejā bija iespēja gūt priekšstatu par dzīvi uz 17. gadsimta kuģa klāja, kā arī citus interesantus faktus par tā laika ieročiem, darbarīkiem un materiāliem, no kā tika veidots pats kuģis. Vēlāk apmeklējām Skansenu (Skansen), kas ir pirmais brīvdabas etnogrāfijas muzejs un zooloģiskais dārzs pasaulē, dibināts 1891. gadā. Brīvdabas muzejā varējām apskatīt visdažādākās dzīvnieku sugas, kā arī uzzināt vairāk par cilvēku dzīvesveidu un sadzīvi pirms vairākiem gadsimtiem. No augstākā punkta arī pavērās skaists skats uz pilsētu. Pēdējā ieplānotā apskates vieta Stokholmā bija skatu platforma Stockholm SkyView, no kuras paveras skats uz Stokholmu.

  Iespaidi un uzzinātais tiks aprakstīts referātos par tēmu “Kopīgais un atšķirīgais Zviedrijas un Latvijas kultūrvidē” un 2019. gada rudens semestrī prezentēts citiem zviedru valodu studējošajiem Daugavpils Universitātē.

  *

  Liāna, 2. kurss: “Stokholma ir ļoti skaista pilsēta ar skaistu arhitektūru – gan mūsdienu, gan senlaicīgu. Tur var satikt cilvēkus no dažādām valstīm, bet visi ir ļoti pieklājīgi un vienmēr gatavi palīdzēt. Šis brauciens bija iespaidīgs un paliks man atmiņā uz ilgu laiku!”

  Oļesja, 2. kurss: “Man ļoti patika brauciens uz Stokholmu. Vienreizēja iespēja nedaudz iepazīt valsti, apskatīt skaisto arhitektūru, apmeklēt muzejus, kā arī izbaudīt daudz emociju atrakciju parkā “Gröna Lund”. Pats galvenais, ka mums bija iespēja dzirdēt, kā vietējie runā savā valodā, un nedaudz praktizēties pašiem, prasot palīdzību vietējiem!”

  Elvita, 3. kurss: “Brauciens uz Zviedriju bija patiešām patīkams un izglītojošs. Zviedrija ir attīstīta un skaista valsts. Ceļojuma laikā varējām izbaudīt skaistos vecpilsētas un dabas skatus, apmeklējām muzejus, kuri tiešām bija interesanti. Neraugoties uz to, ka dienā nogājām 12–15 kilometrus, bija patiešām patīkami!”

  Natalia, 2. kurss: “Brauciens bija iespaidīgs, visvairāk mani pārsteidza tolerance, kas virmoja gaisā. Varēja sastapt dažādu tautību cilvēkus. Bija interesanti pavērot cilvēkus, to, kāds viņiem dzīves ritms. Ļaudis Stokholmā ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi.”

  Kristiāna, 1. kurss: “Esmu joprojām iespaidos par braucienu. Mani pārsteidza tas, cik ļoti Zviedrija ir attīstīta valsts un cik ļoti tur padomāts par cilvēkiem. Stokholma ir pilna ar dažādām iespējām gan izklaidēm vietējiem, gan arī iespēju tūristiem pavadīt neaizmirstamu laiku, apskatot dažādas skaistas vietas. Vislabāk man paliks atmiņā atrakciju parks, tur es piedzīvoju dažādas emocijas – tas bija satriecoši!”

  Sagatavoja:
  Vita Vērdiņa, Kristiāna Oļehnoviča, Gints Vansovičs, bakalara programmas “Filoloģija (angļu filoloģija ar zviedru valodu)” 1. kursa studējošie

  Papildu informācija:
  Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras
  viesasistente Zane Vaļule
  e-pasts: zane.valule@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!