• A- A A+
 • Grupa „Ārzemnieki” rada kopdziesmu ar DU studentiem, grupu „Dabasu Durovys“ un Lauru Bicāni

  Aktualizēts 16.03.2017 11:12

  „Karogs plīvo gaiši zils – vienvārdsakot, DRAUGAVPILS!” Par godu Austrumlatvijas metropolei grupa „Aarzemnieki”, kurā apvienojušies vairāki Latvijā dzīvojoši ārvalstu mūziķi, radījuši dziesmu kopā ar Daugavpils pilsētas jauniešiem, mūziķiem un Daugavpils Universitātes studentiem. Dziesma vēsta par to, cik kontrastiem bagāta ir Daugavpils.

  „Man Gētes institūta Rīgā pārstāvji jautāja, kā varētu Daugavpils jauniešiem dot iespēju radoši izpausties, – tāpēc es izdomāju projektu „Pacelt pilsētu”, atklāj Jorans Šteinhauers, grupas „Aarzemnieki” solists un idejas autors. 2016. gada oktobrī, koncertvakarā mūziķi prezentēja projekta ideju jauniešu publikai muzikālā bārā „Artilērijas Pagrabi”, bet jau divas nedēļas vēlāk atgriezās Daugavpilī, lai pavadītu radošu nedēļas nogali ar brangu uzdevumu sarakstu: piektdien Daugavpils Universitātē tika krātas idejas prāta vētras metodē, sestdien kopīgi apmeklēta ierakstu studija un svētdien filmēts videomateriāls mūzikas klipam.

  Projekta gaitā „Aarzemnieki” saskārās gan ar ļoti dažādiem, interesantiem personāžiem, gan arī ar pilsētai raksturīgiem fenomeniem. Dziesmu savā studijā ierakstīja Daugavpilī dzīvojošais brits Džeims Boterils (James Boterill), kas par dzīvesvietu izvēlējās tieši Daugavpili un nolēma kļūt par skaņas inženieri. Dziesmas klipu filmēja daugavpilietis Andrejs Kopilovs, „ar kuru mēs valodas barjeras dēļ varējām komunicēt tikai ar citu cilvēku palīdzību,” atceras Jorans. „Es runāju 5 valodās tekoši, bet krieviski tikai dziedāt māku – tomēr atradām ar Andreju veidu, kā lieliski sadarboties! Arī tā ir D(r)augavpils!”

  Dziesma „Draugavpils” tapa sadarbībā ar vietējiem jauniešiem, ieinteresētiem un aktīviem studentiem – un ne tikai: Daugavpils mūziķi Laura Bicāne un grupa „Dabasu Durovys” spontāni pieslēdzās projektam. „Dabasu Durovys” solists Arnis Slobožaņiss pirmais izteica ideju par dziesmas nosaukumu „Draugavpils”. Tālāk visi projekta dalībnieki kopīgi sacerēja dziesmas vārdus, lai gan tiešā veidā, gan caur humoru parādītu, cik daudzpusīga ir šī pilsēta.

  Vēl Jorans piemetina: „Mēs esam ļoti dažādi, taču esmu priecīgs, redzot, cik ļoti šis projekts spēja mūs visus apvienot. Mūs kā cilvēkus, un kā mēs tikām iepazīstināti ar šo pilsētu. Es nekad vēl tik daudz laika neesmu pavadījis Daugavpilī, un tieši tas man deva tik daudz emociju un degsmi tālākiem darbiem. Kā dziedam: Savieno nesavienojamo – Draugavpils netiek uzcelta vienā dienā.”

  Projekts „Pacelt pilsētu” tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, Daugavpils Universitātes Reģionālo vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centru, muzikālo klubu „Artilērijas Pagrabi” un reklāmas studiju „Sa-ša Print”.

  Papildu informācija:
  Kontaktpersona DU – Laura Lipska
  Reģionālais vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja
  E-pasts: laura.lipska@du.lv

  Jorans Šteinhauers (Jöran Steinhauer), grupas „Aarzemnieki” līderis
  E-pasts: aarzemnieki@gmail.com
  Tālr.: 26679563

  VIDEO 

  GALERIJA

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Aprīlis >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!