• A- A A+
 • Grāmatas “Zinātniskās darbības metodoloģija: starpdisciplināra perspektīva” prezentācija

  Aktualizēts 29.03.2021 13:49

  Š. g. 26. martā Rīgas Stradiņa universitātes Zinātnes nedēļas ietvaros Zoom platformā notika grāmatas „Zinātniskās darbības metodoloģija: starpdisciplināra perspektīva” prezentācija. Svētkos grāmatas redaktores un autorus apsveica RSU un DU vadības pārstāvji, grāmatas recenzenti,  RSU izdevniecība, Latvijas augstskolu docētāji un citi klātesošie.

  Grāmatu laiž klajā RSU izdevniecība un grāmatas mērķis ir, balstoties uz integratīvi eklektisko pieeju un ietverot jaunākās atziņas, piedāvāt lasītājiem iespēju gūt teorētiskas zināšanas un rast praktiskus ieteikumus zinātniskās darbības metodoloģijā. Šī ir jau trešā zinātnisko pētījumu metodoloģijai veltītā kolektīvā monogrāfija, kuras zinātniskās redaktores ir RSU prof. Kristīne Mārtinsone un DU prof. Anita Pipere. Pirmā grāmata “ievads pētniecībā: stratēģijas, dizaini, metodes” tika publicēta 2011. gadā (Mārtinsone un Pipere, 2011), nākamā (“Pētniecība: teorija un prakse”), būtiski pārveidota un uzlabota, – 2016. gadā (Mārtinsone, Pipere un Kamerāde, 2016a) izdevniecībā RaKa.

  Uzsverot pētniecības lomu sabiedrības ilgtspējas attīstības nodrošināšanā, tās nozīmi augstākās izglītības studiju procesā un praktiķu profesionālajā darbībā, grāmatā ir aprakstīta mūsdienu zinātniskās pētniecības sistēma. Izdevuma 11 nodaļās ir aplūkoti gan pētniecības filosofiskie un teorētiskie pamatjautājumi, gan sniegtas konkrētas norādes pētnieciskā darba veikšanai. Grāmatas recenzents, Pensilvānijas pavalsts universitātes (ASV) emeritētais profesors Juris G. Draguns norāda, ka grāmata sniegs pilnīgāku un autentiskāku priekšstatu par to, kā pētnieki gūst jaunas atziņas par cilvēkiem un sabiedrību, kā tās pārbauda un pielieto dažādos praktiskos kontekstos.

  Kā grāmatas īpašu novitāti jāuzsver jaunas zinātnes izziņas paradigmas – metamodernisma detalizētu raksturojumu un arī izmantošanu grāmatas metodoloģiskajai pozīcijai . Epistemoloģiskajā kontekstā šī jaunā paradigma ilustrē vibrācijas un svārstības, kas ļauj pārmaiņus pievērst uzmanību gan hierarhiskajai un objektīvajai zinātnes un izziņas struktūrai (raksturīgai pārsvarā dabaszinātnēm), gan tīklveidīgajai, kontekstuālajai un subjektīvi orientētajai humanitāro un sociālo zinātņu paradigmai.

  Grāmata ir tapusi, sadarbojoties vairāku Latvijas augstskolu un ārvalstu mācībspēkiem, kas līdztekus akadēmiskajam darbam veic arī pētniecisko darbu. Tā būs noderīga gan augstskolu studentiem, gan jaunajiem un arī pieredzējušiem pētniekiem sociālo, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomā. Izveidotais materiāls būs izmantojams arī tālākizglītībā un dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.

   

  HSZI profesore/vad. pētniece

  Dr. psych. Anita Pipere

  E-pasts: anita.pipere@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Maijs >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!