• A- A A+
 • Frankofonijas dienas Daugavpilī 2017

  Aktualizēts 15.03.2017 22:07

  Katru gadu 20. martā frankofoni visā pasaulē svin starptautisko Frankofonijas dienu. Šī diena ir veltīta franču valodai, kas vieno 870 miljonus cilvēku, kuri dzīvo Starptautiskās Frankofonijas organizācijas 70 valstīs, un kurā runā vairāk nekā 200 miljonu cilvēku. Frankofoniem visā pasaulē šī diena ļauj apliecināt savu vienprātību, kopīgu redzējumu un vēlmi būt vienotiem, neraugoties uz to, ka ir tik dažādi.

  Šogad „Frankofonijas dienu Daugavpilī 2017” tēma ir krāsas. Svētku pasākumu ciklu ir iesākusi Daugavpils 9. vidusskola, kur notika franču dziesmu konkurss, kura uzvarētāji tiks apbalvoti Daugavpils Universitātē (DU) noslēdzošajā Frankofonijas svētku pasākumā 2017. gada 22. martā.

  Turpinot pasākumu virkni, no 15. marta DU Vienības ielā 13 3. stāva vestibilā ir skatāma grafikas darbu izstāde „Pilis”. Darbu autori piedāvā rast izpratni par to vienojošo nosaukumu.

  16. martā Vienības namā notiks festivāla „Musiques Interdites” (Aizliegtā mūzika, Marseļa, Francija) iestudējums „Ļaunuma puķes”, kas ir veltījums franču dzejniekam Šarlam Bodlēram, kurš savos darbos pievērsies sava laika aizliegtajām tēmām. Tas ir kā dialogs starp šveiciešu soprānu Emīliju Piktē un franču aktrisi Fransuāzu Fabjānu.

  Savukārt 21. martā visi franču mūzikas cienītāji ir aicināti izbaudīt DU Mūzikas un mākslu fakultātes koncertu „Franču mūzikas varavīksne”.

  22. martā plkst. 13.00 DU koncertzālē (Vienības ielā 13) visi franču kultūras cienītāji tiek aicināti piedalīties „Frankofonijas dienu Daugavpilī 2017” svētku noslēdzošajā pasākumā, kur studējošie, skolēni, mākslinieki, mūziķi un visi interesenti, kurus saista franču valoda un tās izpausme mākslā, demonstrēs skatītājiem savas daudzpusīgās mākslinieciskās prasmes un oriģinālus priekšnesumus. Pasākumu noslēgs fotoizstādes „Krāsas” atklāšana un SIA „Axon’ Cable” atbalstītais svētku cienasts. Ieeja ir bezmaksas, franču valodas zināšanas nav nepieciešamas, jo kultūras valodai robežu nav.

  Papildu informācija:
  HF Svešvalodu katedras vadītāja p.i. Sergejs Poļanskis
  e-pasts: sergejs.polanskis@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!