• A- A A+
 • Forumā Daugavpils Universitātē runās par mītiem un realitāti, nodarbinot jauniešus ar invaliditāti

  Aktualizēts 11.12.2017 09:00

  Kādu darbu var veikt jaunietis ar dzirdes traucējumiem? Kā nodrošināt vides pieejamību jaunietim ratiņkrēslā? Vai vājredzīgs jaunietis var rakstīt uz datora? Ir daudz jautājumu, kas biedē darba devēju brīdī, kad tiek dota iespēja pieņemt darbā jaunieti ar invaliditāti. Cik daudzi no mūsu uzskatiem ir mīti? Un vai pastāv iespējas atrisināt objektīvos ierobežojumus, ko var radīt invaliditāte? Uz šiem un citiem jautājumiem tiks meklētas atbildes Daugavpils Universitātē 11.decembrī, kur aicināti piedalīties topošie karjeras konsultanti, nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, nodarbinātības politikas veidotāji un citi interesenti.

  Jaunieši ar invaliditāti darba tirgū nereti saskaras ar darba devēju noraidījumu, kas daudzkārt saistīts ar viņu nezināšanu par jauniešu spējām. Ar to, kādi psiholoģiski emocionālie faktori jāņem vērā, domājot par personu ar invaliditāti iekļaušanu darba tirgū, forumā iepazīstinās Sociālās integrācijas valsts aģentūras Eiropas Sociālā fonda projekta psiholoģe Lauma Tīsa. Par pētījumu: “Darba tirgus vajadzībām nepieciešamo profesiju un prasmju noteikšana personām ar smagu invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem” stāstīs Sociālās integrācijas valsts aģentūras Eiropas Sociālā fonda projekta izglītības metodiķis Valdis Bogdanovs. Bet to, kāds atbalsts jau šobrīd ir pieejams jauniešu ar invaliditāti nodarinātībai, raksturos Eiropas Sociālā fonda projekta “Jauniešu garantijas” karjeras konsultants Daugavpilī Vitālijs Filipskis. Ar savu pieredzi, nodarbinot personas ar invaliditāti, iepazīstinās Invalīdu ar kustību traucējumiem biedrības “Ilgas” valdes priekšsēdētāja Anna Stankeviča, SIA “Illustrator” valdes locekle un SIA “EgoDizains” direktora vietniece Jūlija Kuļgajeva.

  Klātesošajiem arī būs iespēja iziet šķēršļu joslu ratiņkrēslā un mēģināt pārvietoties telpā ar redzes traucējumus simulējošām brillēm.

  Forums “Jaunieši ar invaliditāti darba tirgū – mīti un realitāte” notiks 2017. gada 11. decembrī, 14:00 – 17:00, Daugavpils Universitātes 308. auditorijā, Daugavpilī, Vienības ielā 13.

  Aicinām piedalīties forumā ikvienu interesentu. Iepriekšēja reģistrācija uz forumu: https://goo.gl/5VayXE

  Šis ir pēdējais no pieciem forumu cikla “Cilvēki ar invaliditāti sabiedrībā: KĀ nevis VAI” forumiem Latvijas augstskolās, kuru laikā ar studentiem – topošajiem nozaru speciālistiem tiek pārrunātas cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā – mācīties, izvēlēties karjeru atbilstoši savām interesēm, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Forumos tiek runāts arī par vairāku Eiropas Sociālā fonda projektu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības un nodarbinātības attīstībā Latvijā. Plašāka informācija par forumiem augstskolās: https://goo.gl/KmzfGe

  Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece: “Topošos speciālistus – studentus – vēlamies uzrunāt, jo tieši viņi ir tie, kas veidos Latvijas nākotni. Viņi ir tie, kas pieņems lēmumus, ko pieņemt darbā, kas iedrošinās jauniešus ar invaliditāti studēt, uzsākt uzņēmējdarbību, sniegs tiem atbalstu, kas liks aizdomāties apkārtējiem par viņu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai tā var kopīgi veidot drošu un visiem pieejamu vidi, stiprinot Latviju.

  Forumu cikls norisinās ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.10.1.2.0/15/TP/009 “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai Labklājības jomā (1.kārta)” atbalstu.

  Foruma darba kārtība.

  Informāciju sagatavoja:
  Inita Kabanova
  Labklājības ministrijas
  Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta komunikācijas projekta vadītāja
  E-pasts: inita.kabanova@lm.gov.lv
  Tālr. 67782957, 20219048

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!