• A- A A+
 • DU HF starptautiskā zinātniskā konference “XXVIII Zinātniskie lasījumi”

  Datums: 25 Jan - 26 Jan

  Laiks: Visu dienu

  2018. gada 25.–26. janvārī Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē (DU HF) notiks ikgadējā starptautiskā zinātniskā konference XXVIII Zinātniskie lasījumi– vērienīgākais fakultātes zinātniskais notikums, kas reprezentē svarīgākās DU pārstāvētās humanitāro zinātņu jomas, pētnieciskās metodoloģijas un starpdisciplinārās inovācijas. Īpašs konferences fokuss ir tie pētnieciskie virzieni, kuros DU HF veic padziļinātu specializāciju, – salīdzināmā literatūrzinātne, sastatāmā valodniecība, tulkojumzinātne, reģionālistika, mutvārdu vēstures pētījumi, kultūras studijas, perifērijas un diasporas fenomenu raksturojums.

  Šogad konferences koncepcija ir saistīta ar Latvijas 100 gadu jubilejas svinībām, tāpēc programmā ir iekļauti referāti, kas prezentē DU humanitāro zinātņu sasniegumus Latvijas zinātnes kontekstā.

  Ik gadu konferencē piedalās ievērojams skaits pasaulē atzītu autoritatīvu un jauno pētnieku no Latvijas un ārvalstīm. XXVIII Zinātniskajos lasījumos uzstāsies 168 referenti no Apvienotās Karalistes, Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Zviedrijas.

  DU HF konference XXVIII Zinātniskie lasījumi notiks septiņās darba grupās: Angļu valoda: sinhronija un diahronijaBaltu valodas: sinhronija un diahronijaMaskulīnais literatūrā un kultūrāMūsdienu pētījumi translatoloģijāRobeža un diaspora literatūrā un kultūrāSlāvu valodas vēstures un kultūras kontekstāVēsture: avoti un cilvēki.

  Ikgadējā starptautiskā konference Zinātniskie lasījumi DU HF tiek rīkota kopš 1991. gada janvāra, tāpēc tās organizētāji un dalībnieki to dēvē arī par Janvāra lasījumiem. Konferences idejas inspirētāji ir DU HF emeritētais profesors, Dr. habil. philol., LZA korespondētājloceklis Fjodors Fjodorovs un profesors Joels Veinbergs (1922–2011).

  Zinātnisko lasījumu materiāli tiek publicēti DU izdotos starptautiskas citējamības indeksā iekļautos zinātnisko rakstu krājumos: Kultūras studijas (EBSCO); Literatūra un kultūra: process, mijiedarbība, problēmas (EBSCO); Valoda dažādu kultūru kontekstā (EBSCO); Vēsture: avoti un cilvēki (EBSCO).

  DU HF starptautiskās zinātniskās konferences XXVIII Zinātniskie lasījumi programma.

  Papildu informācija:
  Daugavpils Universitātes
  Humanitārā fakultāte
  Vienības ielā 13 – 314
  tālr.: +371 654 24238
  e-pasts: hf@du.lv

  Loading Map....

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!