• A- A A+
 • Ēnu diena Daugavpils Universitātē

  Aktualizēts 12.02.2020 16:35

  1. gada 12. februārī Daugavpils Universitāte piedalījās ikgadējā karjeras izglītības akcijā “Ēnu diena 2020”.

  Šogad skolēniem bija iespēja ēnot Zinātņu prorektoru, Biosistemātikas departamenta pētnieku, Erasmus+ projektu koordinatorus un piedalīties studiju programmas “Pirmsskolas un pamatizglītības skolotājs” lekcijās.

  Kopumā Ēnu dienu šogad apmeklēja 8 jaunieši no Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils Būvniecības tehnikuma un Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas. Ēnotāji aktīvi piedalījās piedāvātajos pasākumos, labprāt interesējās par profesijas specifiku un par studiju iespējām DU, apmeklēja Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu, izsvēra savas karjeras iespējas, uzzināja par aktuāliem pasākumiem, kas paredzēti arī vidusskolēniem.

  Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

  Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

  Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

  Izsakām pateicību visiem “ēnotājiem” un labprāt uzņemsim jaunus arī nākamgad!

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!