• A- A A+
 • DU profesore Maija Burima ievēlēta par LZA akadēmiķi

  Aktualizēts 23.11.2017 18:55

  2017. gada 23. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Rudens pilnsapulce, kurā aizklātā balsojumā par LZA īsteno locekli (akadēmiķi) tika ievēlēta Daugavpils Universitātes (DU) profesore Dr. philol. Maija Burima.

  Profesores Maijas Burimas kandidatūras atbalstam rekomendācijas sagatavoja akadēmiķis prof. Arvīds Barševskis, akadēmiķis prof. Benedikts Kalnačs, akadēmiķis Viktors Hausmanis. Pēc nepieciešamās dokumentācijas iesniegšanas, profesore M. Burima šī gada 2. novembrī ar zinātnisko ziņojumu „Kanons un perifērija latviešu literatūrā: izpētes aspekti”” uzstājās LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas (HSZN) sēdē.

  Par LZA īstenajiem locekļiem (akadēmiķiem) ievēlē izcilus zinātniekus, kuru pētījumi Latvijā un pasaulē ir plaši pazīstami. Tas ir augstākais akadēmiskais nosaukums, kas tiek piešķirts uz mūžu. Lai kļūtu par LZA akadēmiķi, kandidāti attiecīgo zinātņu nodaļu sēdēs uzstājas ar zinātniskajiem ziņojumiem. Ja nodaļā pēc ziņojuma noklausīšanās tiek izteikts atbalsts, tad kandidāts ar ziņojumu uzstājas LZA Senātā un noslēgumā – LZA kopsapulcē, kur tiek balsots par lēmumu piešķirt LZA īstenā locekļa nosaukumu.

  Daugavpils Universitātes kolektīvs sveic profesori Maiju Burimu ar augstākā akadēmiskā titula iegūšanu!

  Papildu informācija:
  Zinātņu daļa
  t.: 654 25452
  e-pasts: zinda@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!