• A- A A+
 • DU pārstāvji piedalījās starptautiskajā OECD PISA 2018 izmēģinājuma pētījuma veikšanā

  Aktualizēts 07.06.2017 09:55

  No 21. marta līdz 30. aprīlim Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūts Latvijas skolās uzsāka Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas OECD PISA 2018 izmēģinājuma pētījumu. Testēšanas procesā iesaistījās arī Dr. paed. Inta Ostrovska, kura koordinēja testēšanas gaitu Daugavpils skolās, un DU studenti – Tatjana Maksimova, Luīza Mihailova, Sintija Ančeva, Jevģēnijs Rešetovs un Rasma Svikle, kuri darbojās kā testa administratori.

  Pēc izmēģinājuma pētījuma veikšanas studenti atzina, ka tā bija lieliska iespēja gūt pieredzi darbā ar skolēniem, komunicēt ar viņiem. Jāpiebilst, ka testa administrēšanas procesā radās arī dažas grūtības un negaidītas situācijas, kurās studenti varēja pārbaudīt savas problēmu risināšanas spējas.

  Testa administratore Sintija Ančeva: „Pētījums deva ļoti labu iespēju pastrādāt praktiski un iegūt darba pieredzi darbā ar jauniešiem, kā arī lika iedziļināties un uzzināt vairāk par pašu pētījuma būtību. Labprāt vēl piedalītos šajā pētījumā. Esmu pateicīga par šo iespēju!”.  Arī pārējie iesaistītie studenti labprāt vēlreiz piedalītos testēšanas procesā.

  Jāteic, ka studentu iesaistīšana pētījuma norisē un sadarbība starp augstskolām projekta norises gaitā ir ļoti vērtīga iespēja gūt gan jaunus kontaktus, gan praktisku pieredzi, kas var noderēt arī turpmākajā dzīvē vai mācību procesā. Īpaša pateicība par iespēju piedalīties un darbības koordinēšanu ir jāsaka LU PPMF IPI kolēģēm Ritai Kiseļovai un Lindai Mihno.

  Izmēģinājuma pētījums norisinājās aptuveni 80 Latvijas skolās, lai varētu sagatavoties pamatpētījumam, kurš paredzēts nākamā gada martā un aprīlī. Izmēģinājuma pētījuma mērķis bija pārbaudīt pētījuma instrumentus un pētījuma veikšanas procedūras dalībvalstīs. Izmantojot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izglītības ekspertu veidoto metodiku, šis pētījums novērtē matemātikas, lasīšanas un dabaszinātņu izglītības kvalitātes līmeni 15-gadīgo skolēnu vidū, salīdzinot to ar vēl 73 citu valstu skolēnu sasniegumiem. Pētījumi tiek īstenoti un iegūtie rezultāti publicēti ik pēc trīs gadiem.

  Papildu informācija:
  Dr.paed. Inta Ostrovska
  DU HSZI docente
  inta.ostrovska@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Aprīlis >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!