• A- A A+
 • DU pārstāvji piedalās seminārā «Augstskolu loma un atbildība Latvijas ilgtspējas veicināšanā»

  Aktualizēts 09.10.2018 09:10

  Piektdien, 5. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātē norisinājās «GreenMetric» seminārs «Augstskolu loma un atbildība Latvijas ilgtspējas veicināšanā». Pasākumā piedalījās arī DU DZTI biosistemātikas departamenta vadītājs Uldis Valainis.

  Seminārā piedalījās Latvijas universitāšu un augstskolu pārstāvji, kā arī vides pārvaldnieki, kuri uzņēmumos uzrauga enerģijas patēriņu, veic patēriņa un citu piesārņojošo darbību monitoringu un izstrādā aktivitātes, lai mazinātu ietekmi uz vidi un vides aizsardzības entuziasti, kuriem rūp vides aizsardzība un efektīva resursu plānošana augstākās izglītības iestādēs un kuri ir gatavi dalīties pieredzē un ģenerēt jaunas idejas veicamo pasākumu īstenošanai.

  Seminārā uzstājās arī «GreenMetric» reitinga priekšsēdētāja no Indonēzijas Universitātes profesore Riri Fitri Sari un reitinga eksperte Dr. Baiduri Widanarko. Abas referentes skaidroja reitinga indikatorus un sniedza padomus, kā iespējams uzlabot augstskolu rādītājus. Universitāšu un augstskolu pārstāvji dalījās pieredzē par vides pārvaldības sistēmu ieviešanu, kā arī apsprieda praktiskus risinājumus, kā mazināt ietekmi uz vidi augstskolās.

  Pasākuma laikā tika parakstīts sadarbības memorands par Latvijas augstskolu ieinteresētību sadarboties ilgtspējas jautājumos, lai veicinātu videi draudzīgāku lēmumu pieņemšanu augstākās izglītības iestādēs.

  Papildus informācija:

  DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts
  Tālr. +371 65426719
  E-pasts: uldis.valainis@biology.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!