• A- A A+
 • DU norisinās starptautiskā Latviešu valodas un kultūras vasaras skola “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!”

  Aktualizēts 15.07.2019 18:19

  No 2019. gada 12. jūlija līdz 2019. gada 21. jūlijam Daugavpils Universitātē norisinās Reģionālo studiju vasaras skola “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!”. Šogad Daugavpils Universitātē latviešu valodu un reģionālās studijas apgūs 13 ārzemju studenti un akadēmiskā personāla pārstāvji no ASV, Beļģijas, Čehijas, Dienvidkorejas, Gruzijas, Horvātijas, Peru, Turcijas un Uzbekistānas. Vasaras skolas laikā tās dalībnieki ne vien mācīsies, bet arī iepazīs Latvijas un Latgales kultūru, vēsturi, sabiedrību un uzņēmējdarbību.

  Ik gadu vasaras skolas dalībniekiem ir iespēja pretendēt uz Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stipendijām. Šogad DU Vasaras skolas organizatori no 125 dalībnieku pieteikumiem atlasīja 10 vismotivētākos stipendiātus.

  Reģionālo studiju vasaras skola “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!” tiek organizēta, ar mērķi sniegt iespēju projekta mērķauditorijai apgūt latviešu valodu un Latvijas reģionālās studijas, lai veicinātu ārvalstnieku iepazīšanos ar Latvijas valsti un sabiedrību, veidotu izpratni par Latvijas reģioniem un kultūrtelpu, stimulētu apmācāmos izmantot latviešu valodu publiskajā komunikācijā un rosinātu apsvērt tālākās sadarbības iespējas ar Latviju.

  Daudzi dalībnieki atzīst, ka viņu motivācija apgūt latviešu valodu un kultūru ir saistīta ar interesi par starpkultūru komunikāciju. Sindija Supanta (Cindy Supanta) no Peru atzīst: “Tas ir kaut kas unikāls un neparasts. Es nāku no eksotiskas valsts un šis Latvijas miers, zaļums visapkārt, upes un ezeri šo vietu padara eksotisku man. Man jau bija iespēja dziedāt latviešu dziesmas – tā ir fantastiska un skaista meditācija. Latvieši tiešām ir dziedātāju tauta!”. Savukārt, Skots Brikmans no ASV mācības DU Vasaras skolā izvēlējies tādēļ, ka 2016. gadā atklājis savu latviešu izcelsmi. Viņš Latvijā jau ir bijis vairākas reizes, bet Latgali apmeklē pirmo reizi. Viņu savaldzina Latvijas cilvēku strādīgums, atvērtība, bet īpašais pārsteigums ir aukstā zupa.

  Vasaras skolas laikā tās dalībnieki brauca ar retro tramvaju, apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, z/s “Kurmīši”, z/s “Klajumi”, Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos, Aglonas Maizes muzeju, Raiņa māju Berķenelē u.c. vietas.

  Vasaras skolu realizē DU Humanitārās fakultātes Latvijas studiju centrs.

  Vasaras skolas vadītāja: Dr. philol., prof. Maija Burima.

  “Reģionālo studiju vasaras skolas Atklāj Latviju caur Latgales novadu! aktualitātēm var sekot vasaras skolas mājas lapā un Facebook.

  Šo projektu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Dr. philol., prof. Maija Burima
  DU HF Latvijas studiju centra vadītāja
  E-pasts: summerschool@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!