• A- A A+
 • DU norisinājās starptautiskais simpozijs par zivsaimniecības jomu

  Aktualizēts 30.08.2019 15:49

  Daugavpils Universitātē no 22. līdz 24. augustam norisinājās starptautiskais simpozijs “International symposium on fish farming: problems and solutions”.

  Granta līguma Nr.LV-50  par projekta “Iniciatīvas veicināšana un kapacitātes stiprināšana uzņēmējdarbības sekmēšanai zivsaimniecības jomā” finansēšanu un īstenošanu ietvaros ir īstenota pirmā projekta aktivitāte.

  Trīs dienu starptautiskajā simpozijā “International symposium on fish farming: problems and solutions” piedalījas 23 dalībnieki, no tiem 8 dalībnieki pārstāvēja Gruzijas partneri.

  Simpozija ietvaros ar lekciju piedalījās Mārtiņš Seržants (pārstāv Pārtikas Veterināro Dienestu) par tēmu “Akvakultūras dzīvnieku veterinārā uzraudzība Latvijā”, Sergejs Osipovs (pārstāv Daugavpils Universitāti) par tēmu “Ūdens kvalitātes novērtēšana un zivju barības kvalitātes nozīme zivsaimniecības uzturēšanā”, Muza Kirjušina (pārstāv Daugavpils Universitāti) „Zivju slimības akvakultūrā un to diagnostika”, Inese Gavarāne (pārstāv Daugavpils Universitāti) „Ģenētika akvakultūrā. Vides faktoru ietekme zivsaimniecībā”, tā pat pieredzē dalījās Gruzijas LEPL Laboratory research center of Ajara  A.R. dalībnieki par nozares aktualitātēm Gruzijā un pārstāvēto pētījumu centru un tā darbības virzieniem un stratēģiskajiem attīstības plāniem. Praktiskās mācības nodrošināja Daugavpils universitātes Dzīvības Zinātņu un Tehnoloģiju Institūta pētnieces Muza Kirjušina un Inese Gavarāne.

  Tā pat starptautiskajā simpozija ietvaros arī notika lauka prakse ar izbraukumu pa Dienvidlatgales ezeru sistēmām un noklausīta lekcija Valda Zukuļa vadībā par “Višķu un Luknas ezeru apsaimniekošanu”. Turklāt tika apmeklēti zivsaimniecības uzņēmumi, ieskaitot SIA “MOTTRA”.

  Notika mācības DU laboratorijās, kā arī darbs pie e-brošūras izstrādes plānošanas kas nodrošinās ilgtspēju projekta ietvaros rastajiem risinājumiem un veiktajām apmācībām.

  Papildu informācija par pasākumu:

  Projekta vadītāja
  Zaiga Vītola
  zaiga.vitola@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!