• A- A A+
 • DU Konfūcija klasē pasniegti ķīniešu valodas sertifikāti

  Aktualizēts 12.06.2018 14:01

  2018. gada 29. maijā Daugavpils Universitātes (DU) Konfūcija klasē norisinājās svinīga ķīniešu valodas un kultūras apguves sertifikātu pasniegšanas ceremonija, kas tradicionāli ir viens no noslēdzošajiem ķīniešu valodas nodarbību cikla posmiem DU.

  Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūta pārstāvji tikās ar DU vadību – DU rektori profesori Irēnu Kokinu, studiju prorektori profesori Maiju Burimu, Humanitārās fakultātes dekāna p.i. profesori Elīnu Vasiļjevu, Angļu filoloģijas un translatoloģijas katedras vadītāja p.i. docenti Ilzi Oļehnoviču, Svešvalodu katedras vadītāja p.i. lektoru Sergeju Poļanski. LU Konfūcija institūta Latvijas Puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs un LU Konfūcija institūta Ķīnas Puses direktors prof. Šans Cuanju (Shang Quanyu) uzsvēra, ka šī vizīte Latgales reģionā ir ļoti veiksmīga, jo tika apmeklēta jaunizveidotā Konfūcija klase Krāslavas vidusskolā, kā arī tika uzsāktas sarunas par ķīniešu valodas un kultūras apgūšanas iespējām Daugavpils vidusskolās jau nākamajā mācību gadā. Prof. Šans Cuanju norādīja, ka DU sniedz spēcīgu atbalstu ķīniešu valodas brīvprātīgām docētājām, par to izsakot atsevišķu pateicību DU vadībai, kas veicināja visaugstāko rezultātu sasniegšanu šajā studiju gadā – 12 kursu dalībnieki veiksmīgi nokārtoja dažādu līmeņu HSK (Ķīniešu valodas eksāmena) eksāmenu, trīs kursanti saņēma 3. HSK līmeņa apliecinošus sertifikātus. Jāatzīmē, ka to dalībnieku skaits, kuri izvēlas kārtot šo eksāmenu, gadu no gada pieaug.

  HF dekāna p.i. profesore Elīna Vasiļjeva pauda cerību, ka šī gada kursu dalībnieki un absolventi ar lielu entuziasmu un sparu atgriezīsies jau nākamajā studiju gadā DU apgūt ķīniešu valodu un kultūru. Svešvalodu katedras vadītāja p.i. lektors Sergejs Poļanskis izteica vēlmi, lai DU Konfūcija klases studējošo skaits kļūtu arvien lielāks, mudinot ikvienu kursu dalībnieku nospraust un sasniegt augstākus mērķus.

  DU Konfūcija klases studējošie studiju gada noslēguma pasākumā klātesošos pārsteidza ar rūpīgi sagatavotu akadēmiskas ievirzes priekšnesumu, ķīniešu valodā stāstot par sevi, saviem sapņiem. Kursanti pateicās Konfūcija institūtam un to mācībspēkiem, DU vadībai par lielisku iespēju apgūt ķīniešu valodu Daugavpilī un pieteikties stipendijām studēt Ķīnā. Jaunieši, kuri jau pieteicās mācību stipendijām vai bijuši ķīniešu valodas un kultūras vasaras kursos, dalījās savā pieredzē un iespaidos.

  Prof. Šans Cuanju secināja, ka brīvprātīgās skolotājas un kursu dalībnieki pēdējo sešu gadu laikā ir veikuši lielu darbu un guvuši lieliskus panākumus, ko apliecina izcili studējošo sasniegumi, ik gadu piedaloties Chinese Bridge Competition konkursā vai kārtojot HSK testu. Prof. Pēteris Pildegovičs dalījās pieredzē par ķīniešu valodas apguvi un ķīniešu-latviešu valodas vārdnīcas izveidi.

  Pēc Konfūcija klases studējošo uzstāšanās prof. Pēteris Pildegovičs, prof. Šans Cuanju un Svešvalodu katedras vadītāja p.i. lektors Sergejs Poļanskis pasniedza sertifikātus ķīniešu valodas kursu dalībniekiem, kuri ir uzsākuši vai turpina ķīniešu valodas studijas DU, kā arī HSK testa sertifikātus, kas apliecina 1. un 3. valodas līmeņa apgūšanu. Sertifikātu pasniegšanas ceremonija noslēdzās priecīgā un sirsnīgā atmosfērā.

  Papildu informācija:
  DU Svešvalodu katedra
  e-pasts: svesvalodukatedra@du.lv
  tālr.: 65422994

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Janvāris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!