• A- A A+
 • DU izdots studējošo pētījums „Ievērojamu personu pieminekļu studijas un to testēšana tūrisma vajadzībām.”

  Aktualizēts 27.05.2017 12:34

  No 2015. gada 15. oktobra līdz 2017. gada 28. februārim Daugavpils Universitātē tika īstenots Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas LV05 „Pētniecība un stipendijas” aktivitātes „Stipendijas” projekts „Stipendiju ieviešana valodu un kultūras studijām Latvijā un Norvēģijā ar fokusu uz ievērojamu personu pieminekļu studijām un to testēšanu tūrisma vajadzībām”, ID Nr. EEZ/NFI/S/2015/011.

  Studējošo pētnieciskās komponentes ietvaros tika izstrādāts izdevums „Ievērojamu personu pieminekļu studijas un to testēšana tūrisma vajadzībām. Studējošo mobilitātes dalībnieku pētnieciskās komponentes rezultāti”, izdots Daugavpils Universitātes Akadēmiskajā apgādā „Saule”, ISBN 978-9984-14-803-8. Inovatīvais izdevums ietver vairāku Norvēģijas un Latvijas ievērojamu personu pieminekļu izcelsmes un rezonanses apskatu, kas pamatots ar publiskā viedokļa apzināšanu un tūrismam raksturīgo „svešinieka skatījumu no malas” uz „savējai” nācijai agrāk vai tagad svarīgām personībām un to reputāciju nacionālās identitātes kontekstā. Krājuma materiāls demonstrē sabiedrības viedokli par kultūrobjektiem un kultūras aizmiršanas un atcerēšanās mehānismu darbību. Izdevumā apkopotie studējošo pētījumi piedāvā jaunu pieeju kultūrainas objektu izpētē un izvērtējumā par to iekļaušanu tūrisma maršrutos, kas balstīta pētījumos, teorijās un aptauju materiālos.

  Izdevuma mērķi iezīmē projekta vadītājas, izdevuma sastādītājas un redaktores prof. Maijas Burimas priekšvārds. Saturu veido Latvijas un Norvēģijas 9 studējošo pētījumi par Henrika Ibsena, Henrika Vergelanna, Kārļa Padega, Norvēģijas karaļa Haralda I, Oskara Vistinga, Kārla Juhana, Svenna Foina pieminekļiem, kā arī par Dienvidpola pieminekli Norvēģijas Jūrniecības muzejā. Pētījumu autori ir Daugavpils Universitātes ABSP „Filoloģija” (angļu filoloģija) studējošie Viktorija Rodionova, Anastasija Semjonova, Santa Trokša-Traško, Maksims Bazans, Dēvija Dervenika, Marija Ignatjeva, Jekaterina Kundikova, Zane Rubene un AMSP „Filoloģija” studējošais no Norvēģijas Dienvidaustrumu Universitātes koledžas Snorre Karkonens-Svensons.

  Izdevums paredzēts dažādām mērķauditorijām: tūrisma industrijas pārstāvjiem, kultūrvēstures un ainavas studiju speciālistiem, interesentiem, studējošajiem.

  Projekta „Stipendiju ieviešana valodu un kultūras studijām Latvijā un Norvēģijā ar fokusu uz ievērojamu personu pieminekļu studijām un to testēšanu tūrisma vajadzībām”, ID Nr. EEZ/NFI/S/2015/011, rezultāti tiek rekomendēti Latvijas un Norvēģijas tūrisma produktu un tūrisma menedžmenta stratēģiju pilnveidei.

  Izdevuma sastādītāja un redaktore – Maija Burima, korektore – Jana Butāne-Zarjuta, maketētāja – Marina Stočka, vāka dizains – Solvita Kukle.

  Izdevums pieejams DU HF Latvijas studiju centrā (Vienības ielā 13, 313. telpā), Latvijas bibliotēkās.

  Projektu līdzfinansē EEZ/Norvēģijas finanšu instruments.

  Vairāk par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta programmu “Pētniecība un stipendijas” var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā EEZ/Norvēģijas finanšu instruments.

  14038-15478-m11186-12376-s


  Papildu informācija:

  Projekta vadītāja prof. Maija Burima
  e-pasts: maija.burima@du.lv
  tālr. nr. 654 24238

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Februāris >
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!