• A- A A+
 • DU Humanitārajā fakultātē viesojās LR Kultūras ministre Dace Melbārde

  Aktualizēts 18.05.2017 09:05

  2017. gada 16. maijā Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) Latvijas studiju centrā (LSC) viesojās Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde. Ar fakultātes un centra darbību ministri iepazīstināja DU HF dekāne, Latvijas studiju centra vadītāja prof. Maija Burima, Rusistikas un slāvistikas katedras asoc. prof. Elīna Vasiļjeva, Latviešu literatūras un kultūras katedras docenti Ingrīda Kupšāne un Valentīns Lukaševičs un DU HF pārvaldes sekretāre Eva Kasparenoka.

  DU HF dekāne, Latvijas studiju centra vadītāja prof. Maija Burima informēja par fakultātes darbības virzieniem – studijām, zinātni un projektiem, īpaši pievēršoties trešo valstu valstspiederīgo, nepilsoņu un mazākumtautību pārstāvju integrācijas pasākumiem, kas fakultātē tiek īstenoti pēdējo 5 gadu laikā. Rusistikas un slāvistikas katedras asoc. prof. Elīna Vasiļjeva stāstīja par Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas projekta „Latvijas – Baltkrievijas pierobežas mutvārdu vēstures centru popularizēšana” ieviešanas pieredzi,  demonstrēja projekta ietvaros izveidoto e-muzeju www.vitamemoriae.eu.Tikšanās laikā izvērsās sarunas par etnosu,  tautību un valodu līdzāspastāvēšanas jautājumiem pierobežā.

  Ministre iepazinās ar Humanitārās fakultātes zinātnisko rakstu krājumiem un docētāju monogrāfijām.

  Vizītes noslēgumā prof. Maija Burima aicināja ministri uzrakstīt ceļavārdus kolektīvajai monogrāfijai „Dzīvā dzīve. Aspazija – Rainis – 150”, kas tiks izdota apgādā „Zinātne”.

  Papildu informācija:
  Humanitārās fakultātes dekāne
  Dr. philol. prof. Maija Burima
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!