• A- A A+
 • DU DZTI dalība FEBS kongresā

  Aktualizēts 31.07.2019 15:45

  Daugavpils Universitātes (DU) Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta (DZTI) Molekulāras bioloģijas un ģenētikas laboratorijas profesore Nataļja Škute un pētnieks Aleksandrs Petjukevičs piedalījās FEBS (Eiropas Bioķīmiķu biedrības apvienība) kongresā, kurš notika Krakovā, Polijā no 6. līdz 11. jūlijam.

  Starptautiskais FEBS kongress ir nozīmīgs pasākums ne tikai bioķīmijas zinātnē, bet arī molekulārajā bioloģijā, ģenētikā, fizioloģijā, šūnu bioloģijā un medicīnā. Tieši šūnu bioķīmijas līmenī atklājas sarežģīti mehānismi, kā mijiedarbojas dažādi faktori, kuri nodrošina organisma attīstību, novecošanu vai saslimšanu.

  Šajā kongresā piedalījās 1875 dalībnieki no 54 valstīm. Vislielākais delegātu skaits bija no Polijas, Krievijas un Korejas. Nozīmīgs pārstāvju skaits bija arī no Lielbritānijas, Spānijas, Vācijas. No Latvijas bija 4 delegāti: divi no Daugavpils Universitātes un divi no Biomedicīnas studiju un pētījumu centra. Kongresā laikā bija prezentētas 11 plenāras lekcijas, vairāk nekā 100 zinātnisko sekciju lekcijas. Kongresa laikā tika prezentēti dažādi zinātniskie fondi un projekti kuri piedāvāja vairākas stipendijas, arī dažādas starptautiskas kompānijas, kuras prezentēja savu produkciju zinātniskiem pētījumiem un jaunie zinātniskie žurnāli, kas piedāvāja publicēšanās iespējas.

  Iespēja piedalīties šajā nozīmīgākajā starptautiskajā kongresā un pārstāvēt Daugavpils Universitāti bija iespējama pateicoties DU iekšējiem zinātnes grantiem un DU zinātņu attīstības fondam.

  Papildu informācija:
  Dr. biol., Prof. Nataļja Škute
  DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts
  Tālr. +37129185513
  E-pasts: natalja.skute@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!