• A- A A+
 • Daugavpils Universitātes Studiju un pētniecības centrā „Ilgas” notika atvēršanas svētki

  Aktualizēts 27.06.2012 14:24

  6707-8806-n2012. gada 27. jūnijā notika Daugavpils Universitātes (DU) Studiju un pētniecības centra „Ilgas” (Daugavpils novadā, Skrudalienas pagastā) atvēršanas svētki.

  Renovēto „Ilgu” atklāšanas pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Latvijas zinātņu akadēmijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils novada domes. Atklāšanas ceremonijas laikā svinīgi tika griezta lenta, kā arī tika veidota Latvijā pirmā akadēmiķu stādīto koku aleja. Pēc atklāšanas ceremonijas notika preses konference un turpinājumā 6. Sēlijas kongresa atklāšana. Kongresu organizē Daugavpils Universitāte, Latvijas Zinātņu Akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa, Latvijas Zinātņu Akadēmijas Bioloģijas, ķīmijas un medicīnas zinātņu nodaļa un Sēlijas Asociācija.

  „Ilgas” tika renovētas no 2011. gada maija līdz 2012. gada aprīlim (renovācija tika veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta „Daugavpils Universitātes studiju kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” ietvaros). Šajā laikā no celtnes, kurā renovācijas darbi nebija veikti vismaz 50 gadus, „Ilgas” ir kļuvušas par vienu no mūsdienīgākajiem un modernākajiem studiju un pētniecības centriem Austrumeiropā. Centrā ir izveidotas 3 telpas ar klimata kontroli pētāmo kukaiņu kolekciju uzglabāšanai, ir pieejams bezvadu internets, uzlaboti mobilo telefonu sakari. Atbilstoši projektam ēka ir pielāgota cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem (speciāli aprīkoti sanitārie mezgli, cilvēkiem ratiņkrēslos ir izbūvēta uzbrauktuve, lifts-pacēlājs, nodrošināti uzraksti braila rakstā u.c.). Pēc gandrīz gadu ilgušiem renovācijas darbiem ekspluatācijai centrs „Ilgas” tika nodota šī gada aprīlī, pēc kā telpās tika piegādāts un uzstādīts elektrotehniskais aprīkojums, mēbeles, datorsistēmas ar programmnodrošinājumu, biroja aprīkojums u.c.

  Tā kā DU Studiju un pētniecības centrs „Ilgas” atrodas aizsargājamā dabas teritorijā, Silenes dabas parka Ilgu dabas liegumā, renovācijas darbu laikā tika izmantoti videi draudzīgi materiāli, domāts par tās tālākās ekspluatācijas negatīvās ietekmes samazināšanu uz apkārtējo ekosistēmu, ko turpmāk efektīvi nodrošinās kanalizācijas sistēma ar bioloģiskās attīrīšanas iekārtām. Apkuri „Ilgās” nodrošina siltumsūknis ar ģeotermāliem urbumiem, ir siltinātas grīdas utt. Savukārt, lai pēc iespējas tiktu saglabāts XIX gadsimta 60. gadu medību pils, kurā atrodas Mācību bāze, autentiskums, fasādes priekšā ir atjaunots atpūtas skvērs ar soliņiem, ēkas fasādes krāsošanai izmantota speciāla kaļķu krāsa gaiši dzeltenā un pelēcīgi zaļganā tonī, saglabāts pils fasādes, kā arī kalto akmens kāpņu un centrālo kāpņu pirmatnējais izskats.

  Foto galerija: 27.06.2012. Daugavpils Universitātes studentu pētniecības centra “Ilgas” atklāšana

  Papildus informācija:
  Vita Viļevko
  sabiedrisko attiecību menedžere
  t.: 29191170
  e-pasts: vita.vilevko@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!