• A- A A+
 • Daugavpils Universitātes pētnieki iesaistās Erasmus+ projektā par inovācijām un transformāciju izglītībā

  Aktualizēts 05.02.2020 13:23

  Pateicoties veiksmīgai Daugavpils Universitātes starpinstitucionālai sadarbībai ar  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi,  ir uzsākts Erasmus+ programmas projekts “Inovācijas un transformācijas izglītībā” (“Innovation and Transformation in Education”, 2019-1-TR01-KA201-076605). Tā īstenošanā ir iesaistījušies Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Ilgtspējīgas izglītības centra pētnieki Mārīte Kravale-Pauliņa, vadošā pētniece Eridiana Oļehnoviča,  pētniece Ilona Fjodorova un profesore Dzintra Iliško. Projekta mērķis ir ieviest inovācijas pedagoģiskajā procesā un saturā, pamatojoties uz dinamisko pieeju, pilnveidot septiņas izglītības jomas.

  No 2020. gada 27. janvāra līdz 1. februārim notika pirmā projekta vizīte Turcijas pilsētā Biledžika (Bilecik), kurā projektā iesaistītie partneri diskutēja par projekta īstenošanas gaitu un katras institūcijas iesaisti kopējo mērķu sasniegšanā. Turcijas kolēģi bija sagatavojuši daudzas klātienes tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem, izglītības iestāžu vadītājiem, rektoru un mācībspēkiem.  Jāatzīmē, ka īpaši vērtīgi bija izprast lokālās īpatnības un izglītības procesa norisi pirmsskolā, vidusskolā un augstskolā.

  Projekta partnerībā ietilpst vietējās izglītības pārvaldes un universitātes no Turcijas, kas ir projekta koordinējošā valsts, Polijas, Latvijas un Itālijas, no šādām institūcijām: Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez/Bilecik, Gmina Mikolow, Uniwersytet Slaski, Comune di Santeramo in Colle,  Università degli Studi di Bari Aldo Moro un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

  Nākamā projekta tikšanās ir paredzēta Katovicē, Polijā, kurā tiks izstrādāts detalizētāks projekta saturs, precizējot izglītojamo un izglītotāju vajadzības, pieejas un metodes.

  Esam pateicīgi sadarbības partneriem par iespēju diskutēt un pilnveidot starpinstitiucionālu sadarbību izglītības jomā.

   

  Papildu informācija par projektu:

  Humanitāro un sociālo zinātņu institūts

  Ilgtspējīgas izglītības centrs

  pētniece, projekta koordinatore

  Dr. Mārīte Kravale-Pauliņa

  marite.kravale@du.lv

  Daugavpils Universitāte Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Inovācijas un transformācijas izglītībā”, 2019-1-TR01-KA201-076605, līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!