• A- A A+
 • Daugavpils Universitātē viesojās ekonomikas ministrs

  Aktualizēts 25.01.2012 22:58

  Savas pirmās reģionālās darba vizītes ietvaros 2012. gada 20. janvārī Daugavpils Universitātē viesojās LR ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

  Ierodoties universitātē, ministrs tikās ar Daugavpils Universitātes zinātņu prorektori asociēto profesori Elitu Jermolajevu. Nelielās tikšanās laikā ministrs tika iepazīstināts ar universitāti, tās galvenajiem darbības virzieniem. E.Jermolajeva pastāstīja par universitātes zinātnisko centru un institūtu darbību, par to pētnieciskajiem pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti uzņēmējiem un ir perspektīvi ražošanas attīstībai.
  Turpinot vizīti Daugavpils Universitātē, D. Pavļuts tikās ar vietējiem uzņēmējiem, pašvaldību un Latgales Plānošanas reģiona pārstāvjiem, Daugavpils Universitātes darbiniekiem un studentiem, preses pārstāvjiem, lai lasītu lekciju par industriālo politiku, tās attīstības iespējām Latgalē. Rosinot klātesošos uz diskusiju, ministrs lekcijas laikā aicināja uzdot jautājumus un izteikt viedokļus par Latgales patreizējo situāciju un perspektīvām. Diskusijas laikā tika skarti jautājumi par fondu piesaisti Latgalē, par uzņēmējdarbības attīstību un atbalsta sniegšanu jaunajiem uzņēmējiem, par tūrisma attīstības iespējām Latgalē u.c.

  Pēc diskusijas ministrs apmeklēja Daugavpils Universitātes G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centru, kur tikās ar centra vadītāju fizikas doktoru asociēto profesoru Edmundu Tamani un pētniekiem, kā arī ar Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta pārstāvjiem. Ministrs iepazinās ar centra darbību un laboratoriju jauno aprīkojumu un bija patīkami pārsteigts par centra straujo attīstību un piedāvātajām iespējām un pakalpojumiem, it īpaši hologrammu izstrādes jomā. Vizītes noslēgumā ministrs uzsvēra, ka ar tādām iekārtām, intelektuālo un pētniecisko potenciālu Daugavpils Universitātei ir lielas perspektīvas un nozīmīga loma reģiona ekonomikas veicināšanā.

  Foto galerija: 20.01.2012. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta vizīte

  Papildus informācija:
  Vita Viļevko
  sabiedrisko attiecību menedžere
  t.; 29191170
  e-pasts: vita.vilevko@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!