• A- A A+
 • Daugavpils Universitātē veiksmīgi sākušies gala/valsts pārbaudījumi tiešsaistē

  Aktualizēts 26.05.2020 16:01

  2020. gada 26. maijā Daugavpils Universitātē notika pirmais šī studiju gada gala pārbaudījums akadēmiskā bakalaura studiju programmā “Psiholoģija”, kas pandēmijas situācijas apstākļos, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumiem augstskolām un koledžām par studiju procesa un studiju programmu valsts pārbaudījumu organizēšanu studiju programmās pēc 2020. gada 12. maija, ar Daugavpils Universitātes rektores Irēnas Kokinas 2020. gada 14. maija rīkojumu, tika organizēts attālināti.

  Akadēmiskā bakalaura studiju programmas “Psiholoģija” noslēguma pārbaudījums Daugavpils Universitātes vēsturē iezīmēsies kā pirmais, kas tika organizēts attālināti video konferenču platformā ZOOM. Gala pārbaudījumu moderēja komisijas priekšsēdētājs Dr. psych. asoc. prof. Aleksejs Ruža, komisijas priekšsēdētāja vietnieks – Dr. habil. paed., Dr. habil. psych. prof. Aleksejs Vorobjovs, komisijas locekļi: Dr. psych. doc. Santa Zīmele, Dr. psych. doc. Vitālijs Raščevskis, Dr. psych. doc. Tatjana Uzole, komisijas sekretāre – Psiholoģijas katedras lietvedības sekretāre Dzintra Dronka.

  Gala pārbaudījuma sākumā komisijas priekšsēdētājs aicināja katru studējošo izvēlēties savu “laimīgo skaitli” – biļetes numuru – un studējošiem tika nosaukti attiecīgie šīs biļetes jautājumi no iepriekš zināmo jautājumu saraksta, kas pēc 40 minūšu sagatavošanās bija pamats katra studējošā diskusijai ar komisiju. Gala pārbaudījuma noslēgumā komisija apspriedās un studējošie saņēma vērtējumus katrs savā tērzētavā, kā par to jau iepriekš bija vienojušies ar komisiju. Gala pārbaudījuma laikā notika videoieraksts.

  Pirmais attālinātais gala pārbaudījums noritēja sekmīgi. Iepriekšējā dienā komisija un studējošie bija izmēģinājuši pieslēgšanos ZOOM, tāpēc gala pārbaudījuma laikā nebija nekādu tehnisku ķibeļu. Protams, sākumā neliels uztraukums bija visām gala pārbaudījumā iesaistītajām pusēm: studējošajiem, komisijai un atbalsta personālam.

  Gala/valsts pārbaudījumu gaitu DU nosaka “Kārtība par gala/valsts pārbaudījumu organizēšanu attālināti Daugavpils Universitātē 2019./2020. studiju gadā”, kas ir pieejama fakultāšu dekanātos un katedrās. Rītdien gala/valsts pārbaudījumu tūre Daugavpils Universitātē turpināsies un ilgs līdz  2020. gada 17. jūnijam.

  Veiksmi un izturību sesijā visiem studējošajiem, pozitīvu noskaņojumu un pacietību docētājiem!

  Papildu informācija:

  DU studiju prorektore Dr. philol. prof. Maija Burima
  E-pasts: maija.burima@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!