• A- A A+
 • Daugavpils Universitātē uzsākuši darbu vieslektori Jekaterīna Jankovska un Maritana Gorina

  Aktualizēts 30.06.2020 03:22

   

  Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.2.2.0/18/I/005 „Daugavpils Universitātes studiju virziena „Izglītība, pedagoģija un sports” akadēmiskā personāla kapacitātes stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās” īstenošanā 2020.gada jūnijā darbu uzsākuši divi doktoranti Jekaterīna Jankovska un Maritana Gorina.

  M.Gorinai ir 20 gadus pedagoģiskā darba pieredze izglītības iestādēs, kas ļauj labi izprast valsts izglītības sistēmu, kā arī pedagogu darbību un to reglamentējošus dokumentus. M.Gorina jau 12 gadus pilda audžuģimenes pienākumu funkciju, kas cieši saistīta ar pedagoģiju, psiholoģiju, aprūpējot un audzinot bez vecāku gādības palikušos bērnus vairāku gadu garumā. Doktorantei ir izstrādāti pētnieciskie darbi un uzstāšanās zinātniskajās konferencēs, kas saistīta ar audžuģimeņu attīstību Latvijā, kā arī iegūta dažāda pieredze problēmu un situāciju risināšanā.

  J.Jankovska ir Daugavpils pilsētas 4.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja kopš 2014.gada ar vairāk nekā 20 gadu pedagoģisko darba pieredzi pirmsskolas izglītības jomā un speciālajā izglītībā, kura aktīvi piedalās semināru, metodiskās apvienību organizāciju un vadīšanā pilsētas, reģiona un valsts mērogā saistībā ar pedagoģiskā procesa organizāciju,  pirmsskolas izglītības programmas īstenošanu, iekļaujošo izglītību, pirmsskolas un skolas pēctecību un projektu īstenošanu, dalās ar pieredzi un pētījumu rezultātiem zinātniskajās konferencēs, ir zinātnisko publikāciju autore saistībā ar pirmsskolas izglītību un iekļaujošās izglītības tēmām.

  Projekta ietvaros plānots veikt pētniecisko darbību un  iesaistīties akadēmiskajā darbā, realizējot jau izstrādātas studiju kursu programmas, gan izstrādājot studiju kursu programmas saskaņā ar Daugavpils Universitātes prasībām topošo pedagogu izglītošanā un sagatavošanā jauniem apstākļiem un  pieejai pirmsskolas izglītības pakāpē, izmaiņām speciālajā izglītībā un iekļaujošās izglītības īstenošanai ar mūsdienīgo pieeju un resursu  izmantošanu.

  Projekta mērķis ir stiprināt Daugavpils Universitātes studiju virziena „Izglītība, pedagoģija un sports” akadēmiskā personāla kapacitāti, kas tiks īstenots līdz 2022.gada 30.septembrim. Projekta īstenošanas laikā ir plānots iesaistīt vēl vienu doktora grāda pretendentu.

  Papildu informācija:
  Olita Urbāne
  Zinātņu daļas projekta koordinatore
  E-pasts: olita.urbane@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!