• A- A A+
 • Daugavpils Universitāte piedalījās zinātnes komunikācijas seminārā un Zinātnes festivālā Lietuvā

  Aktualizēts 09.12.2016 09:35

  logggg

  2016. gada 6. – 7. decembrī Nordplus projekta „BaltNord zinātnes komunikācijas tīkls” ietvaros Šauļu Universitātē notika zinātnes komunikācijas seminārs un Zinātnes festivāls, kurā aktīvi piedalījās visi projekta partneri – Daugavpils Universitāte (Viktorija Cirse, Inese Zuģicka, Ainārs Pankjāns), Šauļu Universitāte, AHHAA Zinātnes centrs, Islandes Universitāte, kā arī pasniedzēji, pētnieki, studenti un skolēni no Lietuvas. Semināra laikā projekta partneri stāstīja par zinātnes komunikācijas jomas attīstības gaitu savās organizācijās, pilsētās un dalījās pieredzē, stāstot labās prakses piemērus.

  Zinātnes festivāla laikā pasākuma mērķauditorijai – vairāk nekā 117 skolēniem, skolotājiem, studentiem bija iespēja piedalīties dažādās zinātniski interaktīvās aktivitātēs: AHHAA Zinātnes centra Zinātnes teātrī, kura laikā tika demonstrēti gan fizikas, gan ķīmijas jomas eksperimenti jauniešiem saprotamā veidā; Islandes Universitātes Zinātnes centra praktiskajās nodarbības grupās, kuru laikā visi dalībnieki darbojās gan vēja ģeneratora modeļu izveidē un pārbaudīja tā ātrumu ar dažādām gaisa plūsmām, gan dažādu krāsu LED gaismu izveidē, gan skaņu instrumentu darināšanā.

  Vairāku stundu garumā Zinātnes festivāla dalībnieki varēja piedalīties arī zinātniskajās darbnīcās, kas tika radoši sauktas par salām: veselības sala, robotikas sala, izdzīvošanas sala, enerģijas sala, redzes sala. DU izveidoja dabas salu, kas izpelnījās plašu popularitāti dalībnieku vidū. Skaisto vaboļu kolekcijas un dzīvie kukaiņi piesaistīja gan skolēnu, gan pasniedzēju uzmanību un rosināja uzzināt vairāk par vaboļu pētniecību, tās rezultātiem un praktisko pielietojumu.

  Divu dienu pasākums visiem projekta partneriem ir radošu ideju un iedvesmas avots, kas mudina attīstīt zinātnes komunikācijas pasākumus savas institūcijas, pilsētas un reģiona ietvaros, piesaistot gan pašmāju zinātniekus, gan ārzemju ekspertus.

  Nordplus programma projekts „BaltNord zinātnes komunikācijas tīkls” ir izstrādāts, lai veicinātu zinātnes komunikācijas aktivitāšu dažādošanu un attīstību Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, izmantojot partneru labās prakses piemērus.

  Vairāk informācijas par projektu: Viktorija Cirse viktorija.cirse@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!