• A- A A+
 • Daugavpils Universitāte piedalījās zinātnes komunikācijas apmācībās un seminārā Islandes Universitātē

  Aktualizēts 29.03.2017 16:25

  2017. gada 20. – 23. martā Nordplus projekta „BaltNord zinātnes komunikācijas tīkls” ietvaros Islandes Universitātē notika zinātnes komunikācijas apmācības un seminārs, kurā aktīvi piedalījās visi projekta partneri – Daugavpils Universitāte (Ainārs Pankjāns, Velga Akmene, Inese Zuģicka, Daiga Saulīte, Viktorija Cirse), Šauļu Universitāte, AHHAA Zinātnes centrs, Islandes Universitāte, kā arī pasniedzēji, pētnieki, studenti un skolotāji no Reikjavīkas.

  Apmācības notika 2 dienas, kuru laikā notika gan lekcijas Islandes skolotājiem par zinātnes komunikācijas tēmām, gan praktiskas aktivitātes, kurās vairāku stundu garumā apmācību dalībnieki piedalījās zinātniskajās darbnīcās, ko organizēja un vadīja projekta partneru pārstāvji. DU organizēja 4 praktiskās darbnīcas fizikas un dabas zinību jomā, kas izpelnījās lielu atsaucību dalībnieku vidū. Visi partneri kopā noorganizēja vairākas darbnīcas fizikas, bioloģijas, nanotehnoloģiju, ķīmijas un inženierzinātņu jomā, turklāt darbnīcas tika filmētas ar mērķi izveidot kvalitatīvus videomateriālus, kas būs pieejami visiem interesentiem tādās interneta vietnēs kā youtube, facebook u.c.

  Divu dienu pieredzes apmaiņas semināra laikā projekta partneri apmeklēja Islandes Universitātes zinātnes centru UniSci, kur apskatīja centra ekspozīcijas, iepazinās ar UniSci programmu skolu skolotājiem un skolēniem, kā arī citām aktivitātēm, kas vērstas gan uz skolēniem, gan bērnudārza vecuma bērniem. Visi partneri piedalījās arī nodarbībās par dažādām zinātniskajām disciplīnām, kā piemēram, ģeoloģija, astronomija un to iekļaušanu zinātnes komunikācijas programmās. Tika pārrunātas zinātnes komunikācijas attīstības iespējas, izmantojot PR un plašsaziņas līdzekļu potenciālu. Islandes Universitātes Komunikācijas departamenta speciālisti dalījās pieredzē par universitātes Zinātnes žurnāla veidošanas pamatprincipiem, universitātes mājas lapas aktualizēšanu, universitātes ziņu izplatīšanu plašākai mērķauditorijai, kur veiksmes pamatā ir gan profesionālas komandas darbs, gan studentu iesaistīšana šo aktivitāšu realizēšanā.

  Zinātnes komunikācijas apmācību un semināra laikā iegūtās zināšanas tiks pielietotas DU pasākumu organizēšanā. Tuvākais zinātnes komunikācijas pasākums Jauno zinātnieku konkurss notiks šī gada 27.aprīlī. DU jauno zinātnieku konkurss tiek veidots līdzīgi starptautiski atpazīstamajam FameLab konkursam, kas ir zinātnisko sarunu konkurss, kur  dalībniekiem jāsniedz 3 minūšu garas prezentācijas par svarīgām tēmām zinātnē angļu valodā. Plašāku informāciju meklēt šeit – https://du.lv/jauno-zinatnieku-konkurss-daugavpili/

  Nordplus programma projekts „BaltNord zinātnes komunikācijas tīkls” ir izstrādāts, lai veicinātu zinātnes komunikācijas aktivitāšu dažādošanu un attīstību Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, izmantojot partneru labās prakses piemērus.

  Vairāk informācijas par projektu: Viktorija Cirse viktorija.cirse@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!