• A- A A+
 • Daugavpils Universitāte piedalījās Latvijas un Īrijas Biznesa forumā

  Aktualizēts 11.10.2021 15:19

  Š.g. 4. oktobrī Latvijas vēstniecībā Īrijā notika Latvijas un Īrijas Biznesa forums, kas tika organizēts sadarbībā ar LatWest un Īrijas Latvijas Tirdzniecības kameru.
  Forumā kopumā piedalījās vairāk nekā 30 uzņēmēji. Daugavpils Universitāti forumā pārstāvēja tās rektore prof. Irēna Kokina, rektores vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš un galvenā speciāliste sadarbības jautājumos Liene Leikuma-Rimicāne.
  Atklājot Forumu, Latvijas vēstnieks Jānis Sīlis pateicās visiem klātesošajiem par izrādīto interesi sadarbībai ar Latviju un aicināja izmantot šo Forumu Latvijas un Īrijas tirdzniecības sakaru stiprināšanai. Sirsnīgus vārdus Latvijai veltīja arī bijusī senatore Marie Louise O’Donnell, kura ir tikko atgriezusies no 10 dienu ilga Latvijas apmeklējuma un kura aicināja īru pārstāvjus nopietni apsvērt sadarbības iespējas ar Latviju dažādās jomās.
  Ar prezentāciju par Īrijas ekonomiku un sadarbības iespējām ar Latviju uzstājās Neil Kerrigan, Head – Industry Led Research & External Collaboration, no Entreprise Ireland un par Dublinas ostas attīstības plāniem stāstīja Cormac Kennedy, Head of Properties, un Capt. Michael McKenna, Harbour Master.
  Tom Parlon, Director General, no Construction Industry Federation, informēja par aktualitātēm Īrijas būvniecības sektorā un Peadar Casey, Enterprise Development Manager, no Institute of Technology Carlow prezentēja projektu Living Hub, kas izstrādāts ar mērķi savienot starptautisko tirdzniecību ar inovācijas projektiem.
  Paralēli norisinājās arī seminārs veltīts sadarbībai izglītības jomā, kurā Daugavpils Universitātes un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pārstāvji tikās ar Ian McKenna, Principal Officer, no International Cooperation Unit, Department of Further and Higher Education, Research, Innovation and Science; Charis Hughes, Communications Manager no Léargas un Peadar Casey, Enterprise Development Manager, no Institute of Technology Carlow un Latvijas diasporas pārstāvi Armandu Vaikuli. Semināra laikā tika apspriesta abu valstu pieredze augstākās un profesionālās izglītības jomā un izteikta pārliecība par nepieciešamību aktivizēt Latvijas un Īrijas sadarbību Erasmus+ programmas ietvaros.
  5. oktobrī Latvijas delegācija turpināja darbu Dublinā un tai bija iespēja apmeklēt Dublinas ostu, Dublinas Tehnoloģisko Universitāti (TU Dublin), Dún Laoghaire Further Education Institute un Plunket College of Further Education.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!