• A- A A+
 • Daugavpils Universitātē norisināsies 58. starptautiskā zinātniskā konference

  Aktualizēts 05.04.2016 09:16

  2016. gada 14. – 15. aprīlī Daugavpils Universitātē notiks 58. starptautiskā zinātniskā konference, ko organizē Daugavpils Universitāte (DU) un Daugavpils Universitātes Jauno zinātnieku asociācija (DUJZA).

  Konferences atklāšana notiks 14. aprīlī plkst. 12:00 Parādes ielā 1A, 130.aud., kurā konferences dalībniekus uzrunās DU rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis, zinātņu prorektore, asociētā profesore Inese Kokina, kā arī pārstāvji no Daugavpils pilsētas domes. Konferences atklāšanā tiks pasniegti Daugavpils Universitātes Goda doktora diplomi.

  Turpinājumā sekos plenārsēde, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies Daugavpils Universitātes Goda doktori, Gada balvas zinātnē 2015 ieguvēja, pētniece, Dr.philol. Ilze Kačāne, kā arī viesi: Igaunijas Zinātnes centra AHHAA (Science Centre AHHAA Foundation) projektu koordinatore Helina Haga.

  Konferences programma

  Konferences ietvaros 14. aprīlī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Parādes ielā 1A, 130. aud. notiks diskusija “Humanitārās zinātnes pedagoģisko tradīciju un inovāciju kontekstā”. Diskusijas laikā tiks apspriesti jautājumi par humanitāro zinātņu lomu mūsdienu sabiedrībā, skolotāju izglītībā, pedagoģiskajā darbā un inovāciju radīšanā. Diskusiju vadīs LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā, LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ina Druviete. Aicinām piedalīties gan skolotājus, gan izglītības pārvalžu vadītājus un darbiniekus, gan arī arī citus interesentus.

  Diskusijas programma

  1. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 notiks DU 95. gadadienai veltīta plenārsēde “Daugavpils Universitātes 95. jubileju sagaidot”, kurā ar saviem priekšlasījumiem piedalīsies viesi, DU sadarbības partneri, DU profesori un mācībspēki.

  Plenārsēdes programma

  ekosocKonferences ietvaros 15. aprīlī no plkst. 9:30 līdz 11.30 Parādes ielā 1, 419.aud. notiks Daugavpils Universitātes Valsts pētījumu programmas EKOSOC-LV projektu Nr 5.2.9. „Sociālās apziņas izmaiņu ietekme uz ekosistēmas pakalpojumu ilgtspējīgu nodrošinājumu” un 5.2.3. “Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā” darba grupas “Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai” sēde.

  Kopumā šī gada konferencē piedalīsies vairāk nekā 320 dalībnieki no 10 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Islandes, Bulgārijas, Polijas, Baltkrievijas, Spānijas, Francijas, Šveices, ASV.

  Papildus informācija:
  Zinātņu daļa
  Daugavpils Universitāte
  Vienības iela 13
  Daugavpils, LV 5401
  Tālr.: (+371) 65425652
  E-pasts: konference@dukonference.lv
  www.dukonference.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!