• A- A A+
 • Daugavpils Universitāte ir uzlabojusi savus rādītājus U-Multirank reitingā

  Aktualizēts 23.09.2021 16:24

  22. septembrī tika publicēti jaunākie U-Multirankreitinga dati. «U-Multirank» ir pasaulē lielākais daudzdimensionālais reitings, kurā izmantota pašu augstskolu sniegtā informācija, dažādu starptautisku un valstu datubāzu informācija, kā arī aptauju rezultāti. 2021. gada reitingā iekļauta informācija par pasaules 1948 augstākās izglītības iestādēm, no kurām 21 ir Latvijas augstskola.

  Daugavpils Universitāte šogad ieguvusi deviņus visaugstākos novērtējumus dažādos reitinga kritērijos un tādā veidā uzlabojusi iepriekšējo gadu rezultātus.

  Universitāšu klasifikācija U-Multirank reitingā notiek, izmantojot 30 dažādus kritērijus piecās darbības jomās: studiju process, pētniecība, zināšanu pārnese, starptautiskā ievirze un reģionālā iesaiste. Augstskolu sniegums katrā jomā novērtēts skalā no A, kas nozīmē augstāko vērtējumu, līdz E, kas ir vājākais vērtējums. Šo jomu novērtēšana palīdz augstskolām noskaidrot savas spēcīgās puses un darbības laukus, kuros nepieciešami uzlabojumi.

  Kā liecina Daugavpils Universitātes profila staru diagramma, no piecām U-Multirank dimensijām spēcīgākā  DU ir pētniecībā. Kopumā piecās dimensijās DU ir ieguvusi deviņus augstākos A vērtējumus – par pētījumiem piesaistīto finansējumu, starpdisciplionārajām publikācijām, pēcdoktorantu skaitu, atvērtās piekļuves publikāciju īpatsvaru, studentu mobilitāti, starptautiskajām kopīgajām publikācijām,   bakalaura un maģistra studiju absolvēšanu paredzētajā laikā un bakalaura un maģistra studiju programmu absolventu nodarbinātību reģionā (nodarbinātība sastāda 80%). Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada reitingu DU augstāko vērtējumu skaits ir pieaudzis par diviem un tā joprojām ir ierindojusies reitinga devītniekā.

  Latvijas augstskolām šis reitings ir svarīgs, jo kopš 2016. gada Izglītības un zinātnes ministrija līgumos ar augstskolām par budžeta finansējuma piešķiršanu ir ietvērusi nosacījumu par piedalīšanos «U-Multirank».

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!