• A- A A+
 • RSU māszinību studijas piedāvās arī Daugavpilī

  Aktualizēts 08.07.2019 10:42

  Austrumlatvijas studētgribētāju ērtībai Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu – iespēju profesionālo bakalaura studiju programmu Māszinības apgūt Daugavpilī. Iepriekš Latvijas otrajā lielākajā pilsētā bakalaura grādu māszinībās pēc viena gada studijām varēja iegūt vien tie jaunie speciālisti, kam jau bija ielikti zināšanu pamati – 1. līmeņa augstākā izglītība. No 2019. gada rudens sadarbībā ar Daugavpils Universitāti būs iespējams iziet pilnu medicīnas māsas profesijai nepieciešamo studiju ciklu četru gadu garumā.

  Šo reģionālās attīstības soli RSU spērusi, pateicoties stratēģiskai sadarbībai ar Daugavpils Universitāti, Daugavpils reģionālo slimnīcu un Daugavpils pilsētas domi. Jaunajiem māszinību speciālistiem, kas izvēlēsies profesiju apgūt Daugavpilī, būs pieejamas valsts budžeta finansētās studiju vietas, kā arī maksas studiju vietas. Studiju laikā būs iespēja iziet praksi reģionālajās veselības aprūpes iestādēs, tostarp Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur kopš 2016. gada izveidota RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze. Programmu absolvējot, jaunie speciālisti iegūs profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un māsas kvalifikāciju.

  “Stiprinātā sadarbība ar partneriem Daugavpilī un šī jaunā studiju iespēja vieš pamatotu cerību, ka reģioniem būs labi sagatavotu jauno speciālistu pieplūdums – ne vien palielinātos māsu skaits, bet tām, absolvējot šo programmu, būtu arī augstāka kompetence,” norāda RSU studiju programmas Māszinības vadītāja Eva Cela. “Tas ir ļoti būtiski laikā, kad medicīnas māsu skaits ir nepietiekams gan Latvijā kopumā, gan, jo īpaši, reģionos.”

  Austrumlatvijas studētgribētāju ērtībai – gan tiem, kas plāno studēt māszinības, gan visu citu studiju programmu interesentiem – RSU šogad parūpējusies par iespēju iestāties augstskolā, uz galvaspilsētu nedodoties. Īpašā izbraukuma sesijā 8. un 9. jūlijā no 10.00 līdz 17.00 RSU Uzņemšanas komisija dokumentus pieņems Daugavpils Universitātē, Vienības ielā 13. Jau ziņots, ka RSU vasaras uzņemšana ir sākusies – kopš 1. jūnija studētgribētāji var reģistrēties elektroniskās pieteikšanās sistēmā uznemsana.rsu.lv, kur pamatstudiju, maģistra un doktorantūras līmenī pieejama 31 studiju programma sociālajās zinātnēs un 35 programmas veselības aprūpē un medicīnā.

  Par Rīgas Stradiņa universitāti

  Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šo akadēmisko gadu uzsāka 9200 studenti, tostarp 2200 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā www.rsu.lv. Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv, Instagram un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā „Skaļāk” – http://skalak.rsu.lv

  Papildu informācijai
  Edijs Šauers, RSU Komunikācijas departamenta direktors, mob. tālr. 29471298, e-pasts: edijs.sauers@rsu.lv
  Ieva Nora Gediņa, RSU mediju attiecību vadītāja, mob. tālr. 29146366, ieva.gedina@rsu.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!