• A- A A+
 • Attālināti darbu uzsāk 16. Starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2021”

  Aktualizēts 15.10.2021 09:00

  2021. gada 15. un 16. oktobrī Daugavpils Universitātē jau sešpadsmito reizi notiek starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2021”, kuru organizē DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūts sadarbībā ar SZF Ekonomikas un Socioloģijas, Sociālās psiholoģijas un Tiesību katedrām. Arī šoreiz COVID-19 pandēmijas dēļ konference ir mainījusi ierasto formātu un norisinās attālināti, izmantojot Zoom platformu.

  Konference plaši un ilgstoši sadarbojas ar pašmāju un ārvalstu universitātēm un augstskolām – Programmas komitejā ir pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Portugāles, Polijas, Bulgārijas, Horvātijas, Ukrainas, Gruzijas, Krievijas, Baltkrievijas. Konferences mērķi ir sekmēt sociālo zinātņu ieguldījumu reģionālajā attīstībā, popularizēt starpdisciplināru pieeju reģionālajai attīstībai nozīmīgo jautājumu risināšanā, veicināt pētniecisko rezultātu pārnesi praksē un starpvalstu sadarbību, kā arī veicināt studējošo, jauno zinātnieku un uzņēmējdarbības sektora pārstāvju iesaisti pētnieciskajā darbā.

  Darbs konferencē norisināsies divās plenārsēdēs un trijās darba grupās piecos sociālo zinātņu virzienos: Ekonomika – Reģionālā ekonomika, Finanses un kredīts; Tiesību zinātne, kā arī Socioloģija, Sociālā psiholoģija un Vadībzinātne. Konferences darba kārtībā ir iekļauti pētījumu rezultāti par zināšanu ekonomiku lauku teritorijās, ekonomisko procesu modelēšanu, finanšu pratību, finanšu tehnoloģijām, ilgtspējīgu attīstību, sociālo kohēziju, mākslīga intelekta izmantošanu no socioloģijas un vadībzinātnes skatupunkta, civiltiesību un krimināltiesību aktuālajiem jautājumiem ES un nacionālajā praksē, sociālās psiholoģijas aktualitātēm personības iezīmju un izglītības jomā, kultūras nozīmi ekonomiskajos, izglītības un sociālajos procesos. Konferences programmai ir pieteikti arī pētījumu rezultāti par Covid-19 pandēmijas ietekmi uz dažādām ekonomikas, sociālās un tiesību sfērām.

  Kopumā konferencē būs pārstāvēti vairāk nekā deviņdesmit zinātnieku pētījumu rezultāti no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Beļģijas, Norvēģijas, Ukrainas, Gruzijas, Baltkrievijas, Krievijas. Konferences dalībnieki pārstāv aptuveni 30 universitātes, augstskolas, zinātniskās institūcijas, koledžas, iestādes.

  Pēc konferences autoru iesniegtie raksti tiks recenzēti un publicēti ikgadējos „Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta un Sociālo zinātņu fakultātes Starptautisko zinātnisko konferenču rakstu krājumos”, kas ir iekļauti  Electronic Journals Library of University of Regensburg (Vācija) sarakstos.

  Konferences atklāšana notiks 15. oktobrī Zoom platformā plkst. 9.30. Atklāšanā Konferences dalībniekus uzrunās Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Sociālo pētījumu centra vadītājs profesors Vladimirs Meņšikovs, Sociālo zinātņu fakultātes dekāns profesors Jānis Teivāns-Treinovskis, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centra vadītāja p.i., vadošā pētniece Ilze Kačāne un Daugavpils Universitātes rektore profesore Irēna Kokina.

  KONFERENCES PROGRAMMA

  Papildu informācija:
  Dr.oec. Viktorija Šipilova
  E-pasts: viktorija.sipilova@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!