• A- A A+
 • Attālināti darbu uzsāk 15. Starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2020”

  Aktualizēts 09.10.2020 09:00

  2020. gada 9. un 10. oktobrī Daugavpils Universitātē jau piecpadsmito reizi, notiek starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2020”, kuru organizē DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūts sadarbībā ar SZF Ekonomikas un Socioloģijas, Sociālās psiholoģijas un Tiesību katedrām. Šoreiz COVID-19 pandēmijas dēļ konference ir mainījusi ierasto formātu un norisinās attālināti, izmantojot Zoom platformu.

  Konferences mērķi ir sekmēt sociālo zinātņu ieguldījumu reģionālajā attīstībā, popularizēt starpdisciplināru pieeju reģionālajai attīstībai nozīmīgo jautājumu risināšanā, veicināt pētniecisko rezultātu pārnesi praksē un starpvalstu sadarbību. Darbs konferencē norisināsies divās plenārsēdēs un četrās darba grupās piecos sociālo zinātņu virzienos: Ekonomika – Reģionālā ekonomika; Finanses, kredīts un Globālās pandēmijas sociāli-ekonomiskās problēmas, Tiesību zinātne, kā arī Socioloģija, Sociālā psiholoģija un Vadībzinātne. Konferences laikā zinātnieki prezentēs pētījumus, kuri skar reģionālās konkurētspējas un ilgtspējas ekonomiskus aspektus, finanšu stabilitātes un attīstības jautājumus, globālās pandēmijas sociāli-ekonomiskās problēmas, valsts un tiesību aktualitātes ES un nacionālajā praksē, socioloģijas un sociālās psiholoģijas aktuālākus jautājumus, kā arī  inovatīvu procesu efektīvu vadību un daudzus citus. Konferences laikā prezentētie pētījumi ir vērsti uzreģionālās konkurētspējas, sabiedrības attīstības un funkcionēšanas jautājumu risināšanu, kā arī COVID-19 seku apzināšanu un risināšanas iespējām, izmantojot sociālās zinātnes.

  Kopumā konferencē būs pārstāvēti vairāk nekā simts zinātnieku pētījumu rezultāti no Latvijas, Lietuvas, Portugāles, Polijas, Norvēģijas, Ukrainas, Gruzijas, Baltkrievijas, Krievijas. Konferences dalībnieki pārstāv  aptuveni 30 universitātes, augstskolas, zinātniskās institūcijas, koledžas, iestādes.

  Pēc konferences autoru iesniegtie raksti tiks recenzēti un publicēti ikgadējos „Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta un Sociālo zinātņu fakultātes Starptautisko zinātnisko konferenču rakstu krājumos”, kas ir iekļauti  Electronic Journals Library of University of Regensburg (Vācija) sarakstos.

  Konferences atklāšana notiks 9. oktobrī Zoom platformā plkst. 9.30. Atklāšanā Konferences dalībniekus uzrunās Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Sociālo pētījumu centra vadītājs profesors Vladimirs Meņšikovs, Sociālo zinātņu fakultātes dekāns profesors Jānis Teivāns-Treinovskis, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta direktore profesore Anita Stašulāne un Daugavpils Universitātes rektore profesoreIrēna Kokina.

  KONFERENCES PROGRAMMA

  Papildu informācija:
  Dr.oec. Viktorija Šipilova
  E-pasts: viktorija.sipilova@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Oktobris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!