• A- A A+
 • Akadēmiskā maģistra studiju programma “Izglītības zinātnes”

  Aktualizēts 15.03.2021 09:27

  Studiju programmas kods: 45142

  Studiju programmas mērķis: sekmēt studentu profesionālās pedagoģiskās, vadības un pētnieciskās kompetences pilnveidi konkurētspējai izglītībā, motivēt tālākai akadēmiskai izaugsmei.

   Studiju programma tiek organizēta divos moduļos:

  • Īsais modulis (pilnā laikā – 1,3 gadi, nepilna laikā – 1,8 gadi, 50 KP) paredz iespēju maģistra līmenī apgūt zināšanas, pilnveidot prasmes un attīstīt kompetences kādā no mūsdienu izglītības videi aktuālām jomām četrās specializācijās: “Dažādība un iekļaušanās izglītībā”, “Mācīšanās un mācīšana lietpratībai”, “Cilvēka uzvedība un izglītība” un “Izglītības vadība”. Īsā moduļa galvenā mērķgrupa ir skolotāji, taču Maģistra programma piedāvā iespēju arī citu jomu speciālistiem studēt programmā. Izpildot uzņemšanas nosacījumus, viņi varēs izvēlēties studēt īsajā modulī specializācijā “Izglītības vadība” un “Cilvēka uzvedība un izglītība”.
  • Garajā modulī “Pedagoģija” (pilnā laikā – 2 gadi, nepilna laika – 2,5 gadi, 80 KP) ir iespēja mērķtiecīgi apgūt pedagoģiskās un pedagoģiskās vadības kompetences un attīstīt pētnieciskās kompetences tiem studentiem, kam iepriekš nav bijusi pedagoģiskā izglītība.

  Uzņemšanas prasības:

  1. Īsajā modulī (50 KP, studiju ilgums pilna laika klātienē – 1 gads 3 mēneši, studiju ilgums nepilna laika klātienē – 1 gads un 8 mēneši) specializācijas virzienā “Dažādība un iekļaušanās izglītībā” un “Mācīšana un mācīšanās lietpratībai”, uzņem reflektantus, kam ir bakalaura grāds pedagoģijā vai izglītībā, vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vai tai pielīdzināma izglītība izglītības jomā ar kopumā apgūtiem vismaz 160 KP
  2. Īsajā modulī (50 KP, studiju ilgums pilnā laika klātienē – 1 gads 3 mēneši, studiju ilgums nepilna laika klātienē – 1 gads un 8 mēneši)  specializācijas virzienā “Izglītības vadība” un “Cilvēku uzvedība un izglītība” – bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ar kopumā apgūtiem vismaz 160 KP.

  Iestājpārbaudījumi sastāvēs no divām daļām:

  • rakstiskā daļa. Eseja par aktualitātēm un problemātiku izglītībā izvēlētajā specializācijā (300-500 vārdi);
  • mutiskā daļa. Pārrunas, kuru laikā tiek pārbaudīta reflektanta komunikācijas, līderības un svešvalodu prasme.
  1. Garajā modulī (80 KP, studiju ilgums pilnā laika klātienē – 2 gadi, studiju ilgums nepilna laika klātienē – 2 gadi un 5 mēneši) specializācijas virzienā “Pedagoģija” – bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ar kopumā apgūtiem vismaz 120 KP.

  Iestājpārbaudījumi sastāv no divām daļām:

  • rakstiskā daļa. Eseja par aktualitātēm un problemātiku izglītībā (300-500 vārdi);
  • mutiskā daļa. Pārrunas, kuru laikā tiek pārbaudīta reflektanta komunikācijas, līderības un svešvalodu prasme.

  Iegūstamais grāds un kvalifikācija: maģistra grāds izglītības zinātnēs.

  Studiju programmas direktore:

  Dr. paed., profesore JEĻENA DAVIDOVA,

  +371 29140287, e-pasts: jelena.davidova@du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!