• A- A A+
 • Aizritējusi “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” kārtējā nodarbība

  Aktualizēts 19.03.2013 00:02

  2013. gada 16. martā notika Daugavpils Universitātes jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) trīsgadīgās mācību programmas 3. mācību gada sestā nodarbība.

  Pirmo lekciju – “World Englishes” vadīja atraktīvās Angļu filoloģijas katedras docētājas: Dr. filol., katedras vadītāja, docente Irīna Presņakova, un Dr. filol., lektore Ilze Oļehnoviča. Jaunieši uzzināja par angļu valodas paveidiem pasaulē – Spanglish, Chinglish u.c., to rašanās iemesliem. Akadēmijas dalībnieki uz laiku varēja iejusties DU filoloģijas studentu statusā, trenējot valodas prasmes lingafonu kabinetā un veicot dažādus praktiskus angļu valodas uzdevumus, kas bija saistīti ar fonētiku un angļu valodas dialektu atpazīšanu. Jaunieši kopā ar DU pasniedzējām diskutēja par dažādām sociolingvistikas problēmām, salīdzināja angļu valodas pieklājības normas ar citu valodu ētikas likumiem.

  Lai ielūkotos brāļu Grimmu pasaku pasaulē, HAJ dalībnieki devās uz 4. stāvu, kur viņus sagaidīja Dr. filol., Vācu filoloģijas katedras vadītāja, docente Inta Vingre, Reģionālās vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja Nataļja Demjaņenko, EBD brīvprātīgā Eva Drechsler, un studiju programmas „Vācu filoloģija” studenti. Pētot Brāļu Grimmu pasakas un meklējot tajās atbildes, jaunieši veiksmīgi tika galā ar āķīgajiem uzdevumiem. Hajieši tika provocēti iejusties vācu aktieru lomās, jo notika četru Brāļu Grimmu pasaku šovs, kura noslēgumā visi ieguva noderīgas balvas un iemācījās jautro vācu rotaļu Wenn du fröhlich bist.

  Foto galerija: 16.03.2013. Daugavpils Universitātes „Humanitārā akadēmija jauniešiem” 3. mācību gada sestā nodarbība

  Uz tikšanos nākamreiz – 2013. gada 20. aprīlī!
  HAJ darbību atbalsta:

  5598-6204-s 5696-6318-s

  Papildus informācija:
  prof. Maija Burima
  HAJ vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!