• A- A A+
 • Aizritējusi “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada sestā nodarbību reize

  Aktualizēts 21.03.2017 08:53

  2017. gada 11. martā norisinājās DU Humanitārās fakultātes Jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 2016./2017. studiju gada sestā nodarbību reize.

  Kultūras komunikācijas jautājumiem veltīto nodarbību „Stereotipi par krieviem” sagatavoja un vadīja Rusistikas un slāvistikas katedras docētāji un katedrā realizēto studiju programmu studējošie. Katedras vadītāja profesore Anna Stankeviča informēja par studiju iespējām un piedāvājumiem iesaistīties katedras īstenotajos starptautiskajos projektos krievu valodas un kultūras apmācību jomā, gūstot pirmo pedagoga darba pieredzi. Lektors Andris Kazjukevičs sniedza ieskatu poļu kultūras studijās, akcentējot to nozīmi mūsu reģiona kultūras un biznesa attīstībā. Humanitārās fakultātes studējošie Kirils Anosovs, Ksenija Ivanova un aspirants no ASV Kerijs Neils (Carey Neill) iepazīstināja HAJ jauniešus ar stereotipu pazīmēm un veidiem. Ar „prāta vētras” metodi studenti apzināja izplatītākos stereotipus par krieviem un Krieviju, krievu kultūru, tradīcijām un ticējumiem.

  Otrajā nodarbībā „Izglītības sistēma Latvijā un ASV: kopīgais un atšķirīgais” HAJ jaunieši guva priekšstatu par studiju iespēju un izglītības sistēmu atšķirībām ASV un Latvijā. Fulbraita programmas stipendiāts viesprofesors Roberts Kellermans (Robert Kellerman) informēja par izglītības sistēmu ASV, vairāk pievēršoties starptautisko apmaiņas programmu piedāvātajām iespējām. R. Kellermans atzinīgi novērtēja Austrumlatvijas multilingvālo vidi un jauniešu valodu zināšanas, kas salīdzinājumā ar ASV paplašina iespējas izvēlēties izglītību. Docente Jeļena Semeņeca iepazīstināja ar bakalaura studiju programmas „Angļu filoloģija” saturu, kā arī aktualizēja angļu filoloģijas studiju multifunkcionalitāti darba tirgū. HF studiju programmas „Angļu filoloģija” studējošā Marija Ignatjeva stāstīja par savu pieredzi, ko guva, piedaloties studējošo mobilitātē Dienvidaustumu Norvēģijas Universitātes koledžā projekta “Stipendiju ieviešana valodu un kultūras studijām Latvijā un Norvēģijā ar fokusu uz ievērojamu personu pieminekļu studijām un to testēšanu tūrisma vajadzībām”, Nr. EEZ/NFI/S/2015/011, ietvaros.

  Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

        

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 20218334
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!