• A- A A+
 • Aizritējusi “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada septītā nodarbību reize

  Aktualizēts 24.04.2017 18:18

  2017. gada 8. aprīlī norisinājās DU Humanitārās fakultātes Jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 2016./2017. studiju gada septītā nodarbību reize.

  Vācu valodas un Vācijas valstsmācības apguvei veltīto nodarbību „Lidojums ar vācu valodu” sagatavoja un vadīja Svešvalodu katedras docente Dr. philol. Valentīna Taļerko, Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības (RVTC) centra vadītāja Laura Lipska, DU HF vācu valodu studējošie Aleksejs Baikovs, Zane Rubene, Katsiaryna Piatrouskaya un Jeļena Deņisjuka. Laura Lipska iepazīstināja ar RVTC īstenotajām aktivitātēm vācu valodas un kultūras popularizēšanā. Savukārt HF vācu valodu studējošie stāstīja par iespējam piedalīties projektos un apmaiņas mobilitātes vizītēs Vācijā, kā arī līdzdalību dažādās aktivitātēs, tai skaitā ikgadējā pasākumu cikla “Vācijas kultūras pavasaris” ietvaros. Studiju programmas “Krievu filoloģija (ar vācu valodu)” studējošais Aleksejs Baikovs stāstīja par savu pieredzi studiju jomas izvēlē, pamatoja savu interesi par vācu valodu, un aizrāva jauniešus ar dziesmas izpildi vācu valodā ģitārspēles pavadījumā. V. Taļerko piedāvāja jauniešiem, izmantojot žestu valodas elementus, apgūt ar laikapstākļiem saistītu leksiku vācu valodā. Nodarbības otrajā daļā HAJ jaunieši devās uz nesen izveidoto Humanitārās fakultātes Gētes auditoriju, kur aplūkoja plakātu izstādi, iesaistījās atjautības uzdevumu risināšanā, saliekot Vācijas kartes puzli un kopā dziedāja dziesmas vācu valodā. Nodarbības nobeigumā HAJ dalībniekiem tika piedāvāts noklausīties grupas Aarzemnieki līdera Jorena Steinhauera (Jöran Steinhauer) jaunāko muzikālo kompozīciju – dziesmu “Draugavpils”, kas radīta RVTC īstenotā projekta “Pacelt pilsētu” ietvaros.

  Otrajā nodarbībā “Vēsture: zināmais un nezināmais” Vēstures katedras vadītāja Dr. soc. sc., doc. Ilze Šenberga aizrāva jauniešus ar stāstījumu par vēstures studiju starpdisciplināro ievirzi. Nodarbības vadītāja aicināja jauniešus kopīgi analizēt vēstures avotus un pārliecināties, ka vēsture neaprobežojas tikai ar formālu faktu iegaumēšanu, bet arī attīsta prasmi izvērtēt vēsturiskos notikumus, spriest par mūsdienu norisēm sabiedrībā. Jaunieši noskatījās īsfilmu, kuras pamatā izmantoti DU vēstures studējošo mutvārdu ekspedīcijās savāktie materiāli. Nodarbības izskaņā I. Šenberga piedāvāja aplūkot leģendārajam DU vēstures profesoram Joelam Veinbergam veltīto auditoriju, kas vēsta par DU HF Vēstures katedras darbību. Kopumā nodarbība sniedza plašu ieskatu par vēstures zinātnes dzīvotspēju un praktisko pielietojumu karjeras veidošanā. Pēc nodarbības vairāki jaunieši atzina, ka apsver iespēju studēt vēsturi DU HF.

  2017. gada 13. maijā Vienības ielā 13, plkst. 11.30 koncertzālē notiks „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada izlaidums, kurā par vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņems sertifikātus, kas sniegs priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

      

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 20218334
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!