• A- A A+
 • Aicinām Latgales reģiona vispārējās izglītības iestādes pieteikt zinātniski pētnieciskos darbus konkursam

  Aktualizēts 05.01.2017 11:30

  Daugavpils Universitāte (DU) sadarbībā ar Latgales reģiona pilsētu/ novadu izglītojamo zinātniski pētnieciskās darbības organizatoriem un vispārējās izglītības iestādēm projekta Nr.8.3.2.1./16/I/002 “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros rīko Latgales reģiona vispārējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties 9. – 12. klašu izglītojamie, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm, kā arī 7. – 8. klašu izglītojamie, ja viņu veiktais pētījums atbilst dalībai Latvijas izglītojamo zinātniskajā konferencē.

  Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt vispārējās izglītības iestāžu izglītojamo individuālo kompetenču un talantu attīstību.

  Lai piedalītos konkursā, tā dalībnieki tiek aicināti izstrādāt zinātniskos darbus humanitāro, sociālo, dabaszinātņu vai inženierzinātņu jomās, iesniegt tos izvērtēšanai skolā. Skolas organizē skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izvērtēšanu un elektroniski piesaka labākos darbus reģiona izglītojamo zinātniskajai konferencei līdz 2017. gada 23. februārim vietnē www.google.com/doc (šī vietne darbosies no 2017. gada februāra). Savukārt darbu tēmas un sekciju nosaukumus iesūta reģiona izglītojamo zinātniskās konferences organizatoriem līdz 2017. gada 30. janvārim (skat. nolikuma 4. pielikumu).

  Labākie darbi, kurus pēc izvērtēšanas noteiks ekspertu komisija, tiks izvirzīti dalībai Reģionālajā konferencē, kas norisināsies 2017. gada 17. martā Daugavpils Universitātē. Reģiona izglītojamo zinātniskajai konferencei darbus var pieteikt šādās sekcijās: astronomijas, bioloģijas, cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures, ekonomikas, filozofijas, fizikas, informātikas, kulturoloģijas, latviešu literatūras zinātnes un vēstures, latviešu valodniecības, matemātikas, mākslas zinātnes, pedagoģijas, politoloģijas, psiholoģijas, socioloģijas, tieslietu, veselības zinātnes, vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma, zemes zinātnes un ekonomiskās ģeogrāfijas, ķīmijas, vides zinātnes un inženierzinātnes.

  LATGALES REĢIONA IZGLĪTOJAMO ZINĀTNISKĀS KONFERENCES NOLIKUMS (pdf)

  L05ATVIJAS 41. IZGLĪTOJAMO ZINĀTNISKĀS KONFERENCES NOLIKUMS (pdf)

  Visi konkursa dalībnieki saņems DU pateicības un laureāti – diplomus. Labākie reģionālās konferences darbi tiks izvirzīti uz valsts konferenci, kura no 2017. gada 21. aprīļa līdz 23. aprīlim notiks Rīgā.

  Papildus informācija:

  DU Zinātņu daļa

  t.: 65425452

  e-pasts: zinda@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!