• A- A A+
 • LĪDZ 18. MAIJAM AICINA DAŽĀDU PROFESIJU SPECIĀLISTUS PIETEIKTIES PROJEKTĀ „MĀCĪTSPĒKS” UN JAU ŠOGAD SĀKT APGŪT SKOLOTĀJA PROFESIJU

  Aktualizēts 11.05.2020 11:40

  Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām ikvienā sabiedrībā. Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem. Līdz 18. maijam notiek  kandidātu pieteikšanās projektam „Mācītspēks” ar mērķi Latvijas skolotāju rindas papildināt ar 100 dažādu jomu profesionāļiem.

  Projekts tiek īstenots visā Latvijā – plānots, ka topošo 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Skolotājs” būs iespējams apgūt Daugavpils Universitātē, Liepājas Universitātē, kā arī Latvijas Universitātē un tās filiālēs. Arī darba iespējas jaunajiem skolotājiem tiks piedāvātas visos reģionos. Projekta otrajā gadā jaunie skolotāji turpinās saņemt atbalstu un papildināt zināšanas “Iespējamās misijas” mācībās.

  Pieteikšanās norisinās tiešsaistē www.macitspeks.lv, aizpildot anketu. Interesenti aicināti neatlikt vairākas stundas ilgo pieteikšanos uz pēdējo brīdi. Jo ātrāk pieteikums iesniegts, jo ātrāk tiek uzsākta atlase.

  Eridiana Oļehnoviča, Daugavpils Universitātes topošās 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Skolotājs” direktore: „Šīs darba vidē balstītās studijas būs inovatīva pieredze Latvijas vadošajām universitātēm, nodrošinot vēl ciešāku saikni ar darba devējiem un paverot jaunas iespējas attīstībai un sadarbībai.”

  Līdz šim interesi par projektu izrādījuši 1040 cilvēki, savukārt pieteikumus iesnieguši jau 310 projekta kandidāti. Lielākā atsaucība pašlaik novērojama studijām Latvijas Universitātē, bet ļoti tiek gaidīti arī kandidāti Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē.

  „Ja gribam, lai bērni izaug par pārliecinātām un radošām personībām, tādiem jābūt arī viņu skolotājiem,” pārliecināts ir Kārlis Kravis, nodibinājuma „Iespējamā misija” direktors.. „Ceram ieraudzīt vēl lielāku aktivitāti eksakto un humanitāro jomu speciālistu vidū, saņemot pieteikumus arī no programmētājiem, statistiķiem, tulkiem, grāmatvežiem, pētniekiem, vēsturniekiem un citu jomu pārstāvjiem,” papildina projekta pārstāvis, atgādinot, ka pieteikties var gan nesen studijas beigušie jaunie speciālisti, gan dažādu jomu profesionāļi jebkādā vecumā.

  „Diemžēl nesenās pārmaiņas darba tirgū saistībā ar ārkārtas situāciju valstī daudzus kvalificētus speciālistus atstājušas bez darba – iespējams, šis projekts būs pagrieziens daudziem profesionāļiem, lai attīstītu sevi jaunā virzienā,” rezumē K. Kravis.

  Plānots, ka jau šogad 100 dažādu profesiju pārstāvji – topošie skolotāji – uzsāks dalību projektā, gadu studējot izvēlētajā augstskolā 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā „Skolotājs” un paralēli strādājot skolās kā mācību priekšmetu skolotāji, savukārt otrajā gadā mācības turpināsies „Iespējamās misijas” vadībā. Projekta dalībnieki saņems skolotāja darba algu un stipendiju studijām, kā arī atbalstu savai profesionālajai izaugsmei.

  Lai uzdotu interesējošos jautājumus par projekta norisi un potenciālajām studijām Daugavpils Universitātē, aicinām sazināties ar Eridianu Oļehnoviču, eridiana.olehnovica@du.lv, tālruņa Nr. 29130310.

  Par projektu „Mācītspēks”

  Jauno skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projekta „Mācītspēks” ietvaros tiks sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

  Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte un nodibinājums „Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts „Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība, pedagoģija un sports” studiju programmas” ietvaros.

         

  Papildu informācija:

  Klinta Mežapuķe

  Projekta „Mācītspēks” sabiedrisko attiecību speciāliste

  +371 26278178

  klinta.mezapuke@prae.lv

   

  Kļūsti par skolotāju, mācot un mācoties!

  Vai esi mērķtiecīgs un sabiedriski aktīvs, zinošs savā jomā un vēlies tikt novērtēts, gūt jaunas prasmes, kļūt par labu vadītāju un stipru komandas spēlētāju? Pārvērt savu enerģiju #mācītspēkā! Līdz 18. maijam piesakies dalībai jaunajā skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks” un kļūsti par skolotāju, reizē mācot un mācoties!

  Projektā aicinām pieteikties dažādu jomu profesionāļus – programmētājus, inženierus, tulkus, grāmatvežus, pētniekus u.c. profesiju pārstāvjus, kuri līdz 2020. gada jūnijam būs ieguvuši augstāko vai 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību un vēlas apgūt skolotāja profesiju.

  Projekta dalībnieki strādās skolā, saņems skolotāja darba algu un ikmēneša mācību stipendiju, paralēli studēs 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā „Skolotājs” Latvijas Universitātē vai tās filiālēs, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē, iegūs skolotāja kvalifikāciju, kā arī atbalstu savai profesionālajai un personīgajai izaugsmei.

  PIESAKIES PROJEKTAM, JA TEV IR:

  • augstākā vai 2. līmeņa profesionālā augstākā izglītība;
  • labas latviešu valodas zināšanas;
  • motivācija dalībai projektā.

  PIEDALOTIES PROJEKTĀ, TU SAŅEMSI:

  • skolotāja darba algu;
  • ikmēneša mācību stipendiju;
  • iespēju studēt 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Skolotājs”;
  • pedagoģijas diplomu un skolotāja kvalifikāciju,
  • individuālu bezmaksas atbalstu savai izaugsmei;
  • izpratni par izglītības nozari.

  PIESAKIES

  Elektroniski līdz 18. maijam https://macitspeks.lv

  UZZINI VAIRĀK

  Raksti info@macitspeks.lv, zvani +371 25634222 vai ieskaties https://macitspeks.lv

  ORGANIZĒ

  Projektu “Mācītspēks” Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte un nodibinājums “Iespējamā misija”. Projekta norisi atbalsta Eiropas Sociālais fonds.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Maijs >
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!