• A- A A+
 • Dalība Daugavpils izgudrojumu un inovāciju reģionālajā izstādē „Minox Latgale”

  Aktualizēts 29.05.2018 10:10

  Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība”
  1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā”

  1.1.1.1. pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi”
  Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansēts projekts
  „Jaunu luminiscentu savienojumu molekulārais dizains diagnostikas mērķiem”
  (vienošanās Nr.1.1.1.1/16/A/211)

  2018. gada 1. marts – 2018. gada 31. maijs

  Pētījumu ietvaros joprojām turpinās efektīvi luminiscējošu krāsvielu meklējumi benzantrona atvasinājumu vidū un to sintēzes metožu izstrāde. Tiek uzlabota jauna sintētiskā pieeja luminiscentu savienojumu izveidei, kuras rezultātā jau iegūta virkne jaunu luminoforu ar izolētiem un kondensētiem heterocikliskiem struktūrfragmentiem benzantrona aromātiskajā sistēmā.

  Projekta ietvaros veiktās sistemātiskās jaunsintezēto krāsvielu fizikālās un spektroskopiskās izpētes rezultāti tika prezentēti Daugavpils Universitātes 60. starptautiskās zinātniskās konferences laikā. Šajā konferencē prezentēti arī rezultāti, kas iegūti citoģenētikas pētījumu ietvaros, izmantojot sintezētās krāsvielas.

  Zinātniskais raksts par luminiscentu benzantrona atvasinājumu fotofizikālajiem pētījumiem pieņemts publicēšanai žurnālā Spectrochimica Acta Part A: Molecular and Biomolecular Spectroscopy. Tiks gatavots arī zinātniskais manuskripts par iegūto luminoforu sintēzi un izpēti. Tāpat arī sagatavoti un iesniegti divi zinātniskie raksti par jaunu luminiscentu krāsvielu izmantošanas iespējām parazītu morfoloģijas izpētei. Turpinās pētījumi citoģenētikas jomā dažādu bioloģisko objektu hromosomu vizualizācijai un izpētei.

  Šī gada 10. maijā Daugavpilī izgudrojumu un inovāciju reģionālās izstādes „Minox Latgale” laikā projekta zinātniskā grupa demonstrēja jauniegūto luminoforu vizualizācijas iespējas prezentācijā Jaunas luminiscentas krāsvielas bioloģiskiem objektiem”, iegūstot balvu nominācijā „Radoša pieeja zināšanu pielietošanā”.

  2018. gada 25. maijā Daugavpils Universitātē notika DU un projekta sadarbības partnera Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centra (BMC) kopīgi organizēts informatīvais seminārs, kura laikā tika apspriesti kopīgo pētījumu rezultāti luminoforu izstrādes jomā un to pielietošana medicīnas diagnostikā.

  Papildinformācija:
  Jeļena Kirilova
  projekta zinātniskā vadītāja,vadošā pētniece
  E-pasts: jelena.kirilova@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!