• A- A A+
 • 27.11.2020 – projekta pētniece Oksana Kovzele piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē „HUMAN: LANGUAGE, SOCIETY, CULTURE”

  Aktualizēts 11.12.2020 02:18

  2020. gada 27. novembrī saskaņā ar projekta „Svētku kultūras transformācijas pierobežā: Latgales un Pleskavas reģiona piemērs” (vienošanās Nr. 1.1.1.2/16/I/001; pieteikuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/109) aktivitāšu plānu pētniece Oksana Kovzele piedalījās biedrības „Kultūras artefakts” rīkotajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Human: Language, Society, Culture” (Daugavpils, Latvija).

  Konferencē, kas Covid-19 infekcijas izplatības dēļ notika Zoom platformā, O. Kovzele iesaistījās klausītājas un diskusanta statusā. Konferences laikā tika noklausīti referāti, kuru autori pārstāv dažādas pasaules valstis (Indiju, Latviju, Poliju, Spāniju u. c.) un zinātniskās skolas.

  Pateicoties konferenču dalībnieku sniegtajām prezentācijām, radās iespēja uzzināt vairāk par aktualitātēm mākslas un kultūras studijās, socioloģijā, literatūrzinātnē, kā arī citās jomās un disciplīnās. Īpašu interesi izraisīja Sylwia Janina Wojciechowska (Polija, Krakova) sniegtais detalizētais ieskats koncepta „nostalģija” izpratnē un aktualizācijā 20. gadsimta britu prozā un Prachi Priyanka (Sharda Universitāte, Indija) emocionālais un bagātīgi ilustrētais vēstījums par referentes pārstāvētās valsts sadalīšanu, drausmīgām vardarbībām un tautas piedzīvoto traumatisko pieredzi periodā pēc 1947. gada 15. augusta. Minētie notikumi guva plašu rezonansi sabiedrībā un tiek aktīvi atveidoti dažādos diskursos, it īpaši glezniecībā un literatūrā.

  Dalība šajā starpdisciplinārajā zinātniskajā konferencē pavēra jaunas iespējas turpmākai sadarbībai ar konferences dalībniekiem un viņu pārstāvētajām institūcijām.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!