• A- A A+
 • 27.01.2011. Daugavpils Universitātē ir saņemts pirmais aprīkojums modernizācijas projekta ietvaros

  Aktualizēts 27.01.2011 17:13

  2798-3070-n

  Ir saņemts pirmais aprīkojums Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Daugavpils Universitātes  studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” ietvaros.

  2010.gada decembrī tika noslēgts līgums ar Austrālijas kompāniju MYRIAX SOFTWARE Ltd par hidroakustisko datu analīzes programmnodrošinājuma iegādi Daugavpils Universitātes Ekoloģijas institūta Hidroekoloģijas laboratorijai. Jau kopš 2007.gada Hidroekoloģijas laboratorijā pētījumiem un studijām tiek izmantota unikāla – EchoView programmatūra, kas paredzēta hidroakustisko signālu analīzei un dod iespēju izvērtēt zivju resursus jūrā un ezeros. 2011.gada janvārī esošajam EchoVieW programmnodrošinājumam tika veikta uzlabošana, papildus moduļu iegāde un izmantojamo funkciju klāsta paplašināšana, kas tagad dod iespēju veikt arī zivju uzvedības pētījumus izsekojot katras atsevišķas zivs pārvietošanos ūdenī, kā arī klasificēt zivju barus, noteikt to struktūru un analizēt zivju baru uzvedību.

  Hidroakustika ir zinātnes virziens, kas mūsdienās strauji attīstās. Pateicoties jaunam programmnodrošinājumam Daugavpils Universitātes akadēmiskajam personālam un studējošajiem ir iespēja veikt pasaules līmeņa pētījumus līdzās citiem vadošajiem zinātnes centriem Eiropā un Amerikā. Daugavpils Universitātes Ekoloģijas institūts ir vienīgais lietotājs Baltijas valstīs, kas ir sertificēts šāda programmnodrošinājuma izmantošanai.

  Papildus informācija:
  Artūrs Škute
  DU Ekoloģijas institūts
  e-pasts: arturs.skute@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!